Sztuka drukowania z Funduszami Europejskimi

Data publikacji: 13.12.2019 r.

Część załączonej wiadomościSztuka drukowania z Funduszami Europejskimi

 

Drukarnia OLTOM w Łodzi to miejsce, w którym pracują specjaliści i pasjonaci poligrafii. Na potrzeby rozwoju rodzinnej firmy jej właściciel, Tomasz Korościk, śmiało sięga po unijne dotacje na podniesienie konkurencyjności i wdrażanie nowoczesnych technologii. Dzięki nim w OLTOM-ie technika spotyka się ze sztuką, a dochodowy biznes z działalnością na rzecz lokalnej społeczności.

Razem drukują rodzinną historię

Dla jednych druk to tylko prosta czynność, która służy do powielania i przekazywania informacji. Dla innych to element promocji produktów i przygotowania opakowań. Jeszcze inni w poligrafii widzą sztukę. Te trzy podejścia spotykają się w łódzkiej drukarni OLTOM. Jej założycielami w 1991 r. byli Elżbieta i Antoni Korościkowie – rodzice obecnego właściciela. – Ukierunkowałem się na poligrafię, kończąc studia na Politechnice Łódzkiej – opowiada Tomasz Korościk – Mniej więcej od 10 lat zajmuję się firmą i rozwijam ją w nowoczesnym kierunku. Drukarnia realizuje przede wszystkim zlecenia z trzech branż. Są nimi: szeroko pojęty marketing, sektor opakowaniowy oraz wydawnictwa artystyczne. Każda z nich ma swoje specyficzne wymagania, a dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii OLTOM potrafi sprostać im wszystkim. W ich opracowywaniu i wdrażaniu pomogły Fundusze Europejskie.

 

Sukces drukowany Funduszami

W przyznawaniu dotacji dla firm pośredniczy Centrum Obsługi Przedsiębiorcy w Łodzi, które powstało z inicjatywy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego. OLTOM z unijnego wsparcia skorzystał już dwukrotnie. Łączna suma dofinansowań wyniosła ponad 6 mln zł.Pozwoliło nam to w bezpieczny sposób wdrożyć innowacyjne technologie. Dzięki temu możemy zaproponować klientom wysoką jakość, pełne dopasowanie do indywidualnych potrzeb oraz szybkość w realizacji ich wymagających projektów – przybliża właściciel drukarni – Nasz ostatni projekt, który jeszcze wdrażamy, to bardzo nowoczesna technologia NFC. Polega ona na umieszczaniu w produktach poligraficznych chipa z anteną. Przez przyłożenie np. telefonu, smartfonu do takiego produktu od razu pojawia się na ekranie informacja, którą tam zapisaliśmy – wyjaśnia pan Tomasz.

 

Współpraca na każdą skalę 

Dzięki dofinansowaniom w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego drukarnia rozwija swoją działalność, powiększa zyski i tworzy nowe miejsca pracy. – Współpracujemy z klientami dużymi, globalnymi, korporacyjnymi. Bardzo zależy mi też na kontaktach z rodzinnymi firmami, takimi jak moja – podkreśla właściciel – Lubimy też współpracować z lokalnymi artystami. Mam plan, aby w drukarni otworzyć galerię OLTOM i w ten sposób wspierać młodych twórców. Choć rodzina Korościków wiele uwagi poświęca swojej firmie, jej członkowie nie zapominają o lokalnych inicjatywach, zgodnych z duchem społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR). Współpracując z Klubem Rotary w Łodzi, OLTOM wspiera działania charytatywne, takie jak np. pomoc najuboższym z Domu im. Św. Brata Alberta w Łodzi. Przedsiębiorstwo jest też związane z działaniami kulturalnymi, czego przykładem jest wsparcie dla Freedom Jazz Festival w Łodzi.

Chcesz rozwijać swoją firmę tak jak OLTOM? Pomoże Ci w tym Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego wraz z Centrum Obsługi Przedsiębiorcy w Łodzi. Punkt konsultacyjny znajduje się przy ul. Moniuszki 7/9 (pon.: 8.00-18.00, wt.-pt.: 8.00-16.00). Zadzwoń i umów się już dziś! Tel.: 42 230 15 55/56; e-mail: info@cop.lodzkie.pl. Więcej informacji znajdziesz również na: www.cop.lodzkie.pl – zapraszamy do kontaktu!
 

 

 

 
Zainteresował Cię ten wpis? Podziel się wiadomościami:
  • rpo5
  • rpo6
  • rpo7
  • instagram

 

 

rpo8

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Top