Webinarium 19. Program profilaktyki chorób miażdżycy tętnic i chorób serca w Łódzkiem

Data publikacji: 03.12.2019 r.

Część załączonej wiadomościWebinarium 19. Program profilaktyki
chorób miażdżycy tętnic i chorób serca w Łódzkiem

 

Za nami dziewiętnaste webinarium. Tym razem zajęliśmy się tematem, który jest szczególnie bliski naszym sercom – i to dosłownie. Rozmawialiśmy o programie ŁORDIAN, wspierającym profilaktykę chorób układu sercowo-naczyniowego, który realizuje Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego. Przedstawiamy odpowiedzi na Wasze pytania. Udzielili ich eksperci zaproszeni do udziału w spotkaniu: Maciej Kania – Zastępca Dyrektora Departamentu Europejskiego Funduszu Społecznego w UMWŁ oraz dr nauk medycznych Tomasz Jeżewski – lekarz kardiolog.

Czy jest możliwe sfinansowanie kosztów przejazdów na badania?

Tak. Projekty realizowane w ramach ŁORDIAN-a mogą obejmować m.in. sfinansowanie dojazdu z miejsca zamieszkania do miejsca realizacji badania i z powrotem. Ponadto istnieje możliwość zapewnienia opieki nad osobą, która chce skorzystać z oferowanej usługi zdrowotnej, ale potrzebuje wsparcia w codziennym funkcjonowaniu.

 

Gdzie mogę znaleźć informacje o projektach, do których można się zgłosić?

Wszystkie potrzebne informacje na temat projektów, w których można wziąć udział w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego, znajdują się na naszej stronie internetowej. Zachęcamy również do odwiedzania punktów informacyjnych, których pełną listę, wraz z adresami i danymi kontaktowymi, znajdziecie tutaj: Punkty Informacyjne Funduszy Europejskich. Główny znajduje się w Łodzi, przy ul. Moniuszki 7/9 – serdecznie zapraszamy do kontaktu!

 

Czy w programie przewidziane badanie EKG serca? 

W programie ŁORDIAN przewidziane jest badanie EKG serca, podobnie jak inne badania diagnostyczne z zakresu profilaktyki miażdżycy tętnic i chorób serca.

 

Wciąż można zdobyć dotacje! 

Jeśli pracujecie w poradni kardiologicznej, możecie pozyskać dofinansowanie z RPO WŁ na lata 2014-2020 na działania służące zdrowiu mieszkańców naszego regionu. Do 9 grudnia 2019 r. trwa nabór wniosków w ramach Poddziałania X.3.2 Programy profilaktyczne dotyczące chorób będących istotnym problemem zdrowotnym regionu.

 

Zachęcamy do oglądania video z webinarium!
Poza wiadomościami o dofinansowaniach znajdziecie w nim wiele przydatnych i ciekawych informacji na temat zdrowia – nagranie obejrzycie
tutaj.

 
Zainteresował Cię ten wpis? Podziel się wiadomościami:
  • rpo5
  • rpo6
  • rpo7
  • instagram

 

 

rpo8

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Top