Od ocieplania do oszczędzania – zaproszenie na spotkania informacyjne

Data publikacji: 08.11.2019 r.

Część załączonej wiadomościOd ocieplania do oszczędzania – zaproszenie na spotkania informacyjne
projektów B+R

 

Serdecznie zachęcamy przedstawicieli JST, wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych oraz TBS-ów do udziału w spotkaniach zorganizowanych przez Bank Gospodarstwa Krajowego. Ich tematem będzie oszczędzanie poprzez inwestycje w termomodernizację budynków przy wsparciu Funduszy Europejskich.

Termomodernizacja – dla dobra wszystkich

Popularność budownictwa pasywnego i energooszczędnego to coś więcej niż moda. Zastosowanie odpowiednich technologii i materiałów oraz wykorzystanie odnawialnych źródeł energii to dziś konieczność. Dzięki temu spadają rachunki za ogrzewanie, a powietrze, którym oddychamy jest czystsze. Zastanawiasz się co z budynkami, które mają już kilkadziesiąt lat, takimi jak starsze bloki? Tu na pomoc przychodzi Unijna Pożyczka Termomodernizacyjna. Warunki, na jakich jest udzielana, odpowiadają potrzebom Jednostek Samorządów Terytorialnych, wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych czy TBS-ów. Dla nich wszystkich BGK przygotował spotkania pn. "Głęboka modernizacja energetyczna budynków wielorodzinnych mieszkaniowych lub budynków użyteczności publicznej – Pożyczka Termomodernizacyjna".

 

 

Dlaczego warto skorzystać?

Unijna pożyczka jest udzielana na bardzo atrakcyjnych warunkach. Koszty finansowe związane z jej zaciągnięciem mogą w ogóle nie obciążyć bieżących opłat użytkowników lokali. Jak to możliwe? Wszystko za sprawą oszczędności, które przyniesie modernizacja budynku. Warto zauważyć, że zmniejszeniu opłat za ogrzewanie towarzyszy poprawa wyglądu nieruchomości. Dla zainteresowanych lepszym zapoznaniem się z możliwościami, jakie daje Pożyczka Termomodernizacyjna, spotkania odbędą się w dwóch miastach:
- Piotrków Trybunalski – 19 listopada br., godz. 10:00 – Urząd Miasta, przy Pasażu K. Rudowskiego 10 (sala konferencyjna nr 1);
- Skierniewice – 28 listopada br., godz. 10:00 – Państwowa Uczelnia im. Stefana Batorego, ul. Batorego 64F (sala 307).
Oba wydarzenia odbędą się według planu, który podajemy poniżej.
Agenda spotkań:
•    10:00 – 10:20 – Rejestracja, kawa powitalna.
•    10:20 – 10:30 – Powitanie uczestników, wprowadzenie w tematykę spotkania.
•    10:30 – 10:50 – Prezentacja wprowadzająca przygotowana przez Bank Gospodarstwa Krajowego: „Pożyczki unijne dla JST, spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych, TBS-ów”.
•    10:50 – 11:20 – Panel dyskusyjny pn. „System wsparcia w formie pożyczek unijnych związanych z efektywnością energetyczną w województwie łódzkim” z przedstawicielami Banku Gospodarstwa Krajowego, instytucji finansujących, audytorów i zarządców nieruchomości.
•    11:20 – 12:00 – Prezentacja Witolda Kurczyńskiego, eksperta ds. efektywności energetycznej na temat „Audyt energetyczny. Pierwszy krok w inwestycji – jak ustrzec się od błędów”.
•    12:00 – 12:30 – Rozmowy z pośrednikami finansowymi – konsultacje indywidualne.

Udział w spotkaniach jest bezpłatny. Wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy.
Zarejestruj się na spotkanie już teraz! Kliknij tutaj -> https://bit.ly/344RaXh
.

 
 
 
Zainteresował Cię ten wpis? Podziel się wiadomościami:
  • rpo5
  • rpo6
  • rpo7
  • instagram

 

 

rpo8

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Top