Fundusze Europejskie – wspólnik sukcesu Twojej firmy

Data publikacji: 08.11.2019 r.

Część załączonej wiadomościFundusze Europejskie – wspólnik sukcesu
Twojej firmy

 

Otwierając firmę dobrze jest móc liczyć na wsparcie. Właśnie dlatego niektórzy decydują się na jej założenie ze wspólnikiem. Tak było w przypadku Jacka Martynka i Bogdana Prasala, którzy stworzyli BOGMAR. Ich biznes wciąż się rozwija, bo dziś pomaga im w tym trzeci „wspólnik” – Fundusze Europejskie.

 

Chcieć to móc

BOGMAR powstał w Łodzi z inicjatywy dwóch kolegów, którzy chcieli zacząć zarabiać „na swoim”. Choć początkowo nie wiedzieli dokładnie, czym będą się zajmować, odpowiedź przyszła do nich z zewnątrz. W pobliskim Zgierzu produkowane są pianki poliuretanowe, poliestrowe i techniczne, które znamy jako gąbki. Wspólnicy wpadli na pomysł, aby zająć się ich dalszym przetwarzaniem, czyli wycinaniem z nich dokładnie takich form, jakich będą potrzebować ich klienci: od gąbek do mycia i zmywania, po formy zabezpieczające różnie produkty podczas transportu. – Pierwsze maszyny skonstruował Bogdan Prasal – opowiada Jacek Martynka – Na początku zdawały egzamin, ale z upływem lat okazało się, że są niewystarczające. Wymogi rynku zaczęły się gwałtownie zmieniać, potrzebna była większa precyzja i szybkość. Wtedy właśnie trafiliśmy do Centrum Obsługi Przedsiębiorcy w Łodzi, które zaoferowało nam pomoc w postaci funduszy unijnych.
 

 

 

Więcej, lepiej, szybciej

Współpraca z COP szybko przyniosła dla BOGMAR-u pierwsze pozytywne zmiany. – Po otrzymaniu dotacji mogliśmy sobie pozwolić na nowe wyposażenie, które umożliwiło nam lepsze, dokładniejsze realizowanie składanych zamówień. Jakość wykonania jest teraz nieporównywalnie wyższa – zauważa pan Jacek – Dofinansowane projekty pozwoliły nam przede wszystkim zwiększyć wydajność, obroty, a tym samym dochody. Mając więcej pieniędzy, możemy lepiej wynagradzać naszych pracowników. Właściciele firmy doskonale zdają sobie sprawę, że bez unijnych dotacji nie mogliby dać pracy aż tylu osobom. – Dzisiaj zatrudniamy szereg młodych ludzi, dla których praca z komputerem nie stanowi żadnego problemu. W naszym zespole mamy również starsze osoby, w tym emerytki, które doskonale radzą sobie na linii produkcyjnej – dodaje współwłaściciel.

 
 
 

Więcej projektów, więcej możliwości

Z dotacji w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego, BOGMAR skorzystał już czterokrotnie. W ten sposób wprowadzono innowacyjne rozwiązania na linii produkcyjnej i w systemie informatycznym. Firma rozszerzyła swoją ofertę, bo podjęła się samodzielnej produkcji pianki, a także przeprowadziła i wdrożyła efekty prac badawczo-rozwojowych, przy których współpracowała z Wydziałem Mechanicznym Politechniki Łódzkiej. Zarówno podczas składania wniosków, jak i w trakcie realizacji projektów, założyciele BOGMAR-u sięgali po wsparcie oferowane przez COP. – Łącznie pozyskaliśmy ponad 3 mln zł. Cały czas korzystamy z informacji udzielanych przez Centrum, a także bierzemy udział w organizowanych przez nie szkoleniach i spotkaniach.

 

 

Razem zmieniamy Łódzkie

Chcesz, żeby Twój biznes rozwijał się tak jak BOGMAR? Zapraszamy do COP w Łodzi, który działa z ramienia Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego. Centrum powstało, aby zapewnić najlepsze wsparcie przedsiębiorcom, którzy chcą sięgać po unijne dotacje. Listę aktualnych i przyszłych naborów znajdziesz na stronie www.cop.lodzkie.pl.

Pamiętaj! Jeśli nie masz firmy, nadal możesz zostać beneficjentem! Ze środków RPO WŁ mogą czerpać wszyscy mieszkańcy Łódzkiego! Skorzystaj z programu już dziś!

 

Zainteresował Cię ten wpis? Podziel się wiadomościami:
  • rpo5
  • rpo6
  • rpo7
  • instagram

 

 

rpo8

 
 
 
 
 
 
 
 
 
Top