Motywacja i samodyscyplina jako sprzymierzeńcy sukcesu

Data publikacji: 23.10.2019 r.

Część załączonej wiadomości
Motywacja i samodyscyplina jako sprzymierzeńcy sukcesu


Aby dokonać skutecznej zmiany w życiu i zrealizować swój cel (lub marzenie),  należy uwierzyć w siebie, zebrać siły i zadziałać w przemyślany sposób. Trzeba mocno zaufać sobie, być pozytywnie nastawionym, ale należy liczyć się również z warunkami i otoczeniem. O tym jak to zrobić dowiesz się podczas bezpłatnych warsztatów organizowanych przez Wojewódzki Urząd Pracy w Łodzi.

„Cel to zadanie, jakie wyznaczamy naszym marzeniom”- Ambrose Bierce

Pozytywne myślenie i chęci to jednak za mało, aby zrealizować marzenia

Najważniejsze jest działanie. Aby efektywnie pracować nad przemianą siebie, swoich nawyków i przyzwyczajeń,  potrzebne są przede wszystkim motywacja i wytrwałość.
Motywację można określić jako siłę, dzięki której jesteśmy w stanie zrealizować swoje cele.  To wewnętrzne poczucie chęci i sensu wykonywania czynności, które w efekcie doprowadzają do zamierzonego rezultatu. Motywację można podzielić dwojako: pierwszy podział to motywacja wewnętrzna i zewnętrzna.
Motywacja wewnętrzna, to ta płynąca z wnętrza,„z serca”, niezależna od otoczenia, która najlepiej przybliża nas do celu, wartości czy wspiera urealnianie naszej misji. Jeśli dobrze ją wykorzystamy, może oddziaływać na nas długoterminowo. Zadania wykonujemy wtedy z entuzjazmem, chętnie poszerzając wiedzę oraz rozwijając swój potencjał. Trzeba jednak pamiętać o pozytywnym wzmacnianiu jej w chwilach kryzysu. Motywacja zewnętrzna często jest sposobem, aby uniknąć kary lub otrzymać nagrodę. Jest więc zależna od czynników otoczenia, które zmuszają nas do pewnych działań.
Drugi podział związany jest z korzyścią lub utratą. Motywacja pozytywna to dążenie do efektu nagrody i może być to profit, który np. zwiększa poczucie satysfakcji lub premia finansowa, pochwała w pracy itp. Motywacja unikania to działanie w celu uniknięcia kary oraz aby nie odczuć dyskomfortu lub poczucia straty.

 

Determinacja i energia, żeby iść do przodu 

Na proces osiągania celu wpływa także konsekwencja w podejmowanych decyzjach, wiara w siebie oraz samodyscyplina. Jednak utrzymanie motywacji na odpowiednim poziomie jest kluczowe, gdyż sprzyja kreatywności i wówczas chętniej się angażujemy i działamy. Aby zwiększyć w sobie motywację ważne jest, żeby uświadomić sobie głębszy sens i misję (wizję), dzięki której będzie się po prostu bardziej efektywnie działało. 

 

Zmianę należy zacząć od pracy nad sobą 

Jeśli masz pomysł, ale brakuje ci odwagi, żeby rozpocząć i być wytrwałym, przyjdź na bezpłatne wspierające warsztaty motywacyjne z coachem organizowane przez Wojewódzki Urząd Pracy w Łodzi.
Podczas warsztatów dowiesz się o możliwościach wsparcia z Unii Europejskiej, poznasz aktualne projekty i będziesz mógł porozmawiać z beneficjentami różnych form aktywizacji.

TERMINY i MIEJSCA DO WYBORU:
•    28 października 2019 r. – ul. Wólczańska 49 w Łodzi, budynek A, sala konferencyjna na parterze, godz. 9:00 - 15:00
•    29 października 2019 r. - ul. Senatorska 10, Skierniewice, godz. 9:00- 15:00
•    6 listopada 2019 r. – ul. Starowarszawska 4, Piotrków Trybunalski, godz. 9:00- 15:00
•    7 listopada 2019 r. – ul. Wólczańska 49 w Łodzi, budynek A, sala konferencyjna na parterze, godz. 9:00- 15:00
•    8 listopada2019 r. – ul. Wólczańska 49 w Łodzi, budynek A, sala konferencyjna na parterze, godz. 9:00- 15:00

Na warsztaty szczególnie zapraszamy osoby znajdujące się w trudnej sytuacji na rynku pracy (np. zagrożone wykluczeniem społecznym, bezrobotne, z niepełnosprawnościami).
Bezpłatna rejestracja on-line: www.rpo.wup.lodz.pl/warsztaty-motywacyjne, e-mail rpo@wup.lodz.pl oraz telefoniczne pod numerem 42 638 91 39 lub 30
Zapraszamy!


 

 

Zainteresował Cię ten wpis? Podziel się wiadomościami:
  • rpo5
  • rpo6
  • rpo7
  • instagram

 

 

rpo8

 
 
Top