Sukces podszyty Funduszami

Data publikacji: 15.10.2019 r.

Część załączonej wiadomościSukces podszyty Funduszami


Jak z lokalnego biznesu stać się marką, która jest rozpoznawana na zagranicznych rynkach? Wiedzą to dwie firmy z Łódzkiego. Corin i Coemi, bo o nich mowa, rozwijają się przy wsparciu Funduszy Europejskich. Poznajmy je bliżej!

Bielizna z Pabianic znana na całym świecie

W jednym z odcinków programu „Zwykłe rzeczy, niezwykłe wynalazki”, reporterzy Discovery Channel pokazują, jak w pabianickiej firmie CORIN produkuje się idealny biustonosz.  Jego powstanie umożliwił projekt dofinansowany ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego. W pracach brali udział inżynierowie z Politechniki Łódzkiej i lekarze z Centrum Zdrowia Matki Polki. Przy wykorzystaniu specjalistycznego sprzętu przez ponad rok wspólnie prowadzili unikatowe badania, analizy i symulacje. Na podstawie ich wyników zaprojektowano innowacyjny model biustonosza. Jego wyjątkowy kształt zapewnia nie tylko piękny wygląd, ale przede wszystkim komfort użytkowania i bezpieczeństwo dla zdrowia kobiet. Dzięki wsparciu FE bielizną od CORIN mogą cieszyć się nie tylko Polki. Marka wkroczyła już na zagraniczne rynki. Dotacje napędzają jej działania promocyjne (m.in. udział w imprezach targowych na całym świecie) i pomagają w nawiązywaniu współpracy poza naszym krajem. W ramach RPO WŁ firma CORIN zrealizowała już siedem projektów. Łączna suma dofinansowań wyniosła około 1,5 mln zł. Bez wsparcia z RPO WŁ byłoby ciężko rozwijać się z takim rozmachem. Na pewno nie uczestniczylibyśmy w tak wielu targach, bo 28 imprez było finansowanych ze środków unijnych. Dzięki dotacjom moglibyśmy też zaoferować kobietom nasz idealny biustonosz – zauważa prezes CORIN, Mariusz Hanczka.

 

Firma jak ze snu

Przyjrzyjmy się teraz firmie, która skupiła się na tym, w czym panie chodzą spać. Wszystko zaczęło się na początku lat dziewięćdziesiątych, kiedy przyszli założyciele COEMI sprowadzali luksusową bieliznę dzienną do Polski. Szybko zauważyli, że kobiety chcą czuć się pięknie także nocą. W ten sposób zapadła decyzja o profilu przedsiębiorstwa, które zajmuje się produkcją szlafroków, koszul nocnych i piżam damskich. Dziś ich produkty są znane nie tylko w Polsce, bo aż 90% trafia na rynki zagraniczne. Firma co roku prezentuje swoje kolekcje na najważniejszych targach branżowych jak na przykład „Salon International de la Lingerie” w Paryżu. Właścicielka COEMI, Alicja Jędraszek przyznaje, że osiągnięcie obecnego sukcesu na taką skalę nie byłoby możliwe bez wsparcia Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego i środków z RPO WŁ. – Obecnie realizujemy nasz czwarty projekt, z kwotą dofinansowania prawie 300 tys. zł na promocję marki pod kątem eksportu i wystawianie się na targach w Paryżu – podsumowuje pani Alicja, która ma jedną radę dla przedsiębiorców – Nie należy bać się unijnych dotacji. Warto się nimi interesować, śledzić nabory wniosków do konkursów, zaglądać do Centrum Obsługi Przedsiębiorcy w Łodzi i sięgać po możliwości, jakie daje RPO WŁ.

Jeśli chcecie wykorzystać podpowiedź właścicielki COEMI – firmy, która podobnie jak CORIN, dzięki FE podbija świat mody – zapraszamy Was do zapoznania się z listą konkursów, w których mogą startować przedsiębiorcy. Listę aktualnych i przyszłych naborów znajdziecie na stronie www.cop.lodzkie.pl w zakładce ‘Skorzystaj z Programu’. Centrum Obsługi Przedsiębiorcy w Łodzi działa z ramienia UMWŁ, aby zapewnić jak najlepsze wsparcie firmom, które chcą korzystać z unijnych dotacji. Nie jesteś przedsiębiorcą? Nic straconego! Z dofinansowań mogą korzystać wszyscy mieszkańcy Łódzkiego – wejdź na naszą stronę główną i przekonaj się sam!


Zapraszamy do oglądania odcinka audycji „Wyciągnij wnioski” z udziałem firm Corin i Coemi!
Premiera:
TV TOYA: 15.10. 2019 r. g. 21.00
TVP3: 16.10.2019 r. g. 19.00

Audycję obejrzysz też na naszym profilu FB Zmieniamy Łódzkie!
 

 

Zainteresował Cię ten wpis? Podziel się wiadomościami:
  • rpo5
  • rpo6
  • rpo7
  • instagram

 

 

rpo8

 
 
Top