Bony rozwojowe czekają w Łódzkiem!

Data publikacji: 04.10.2019 r.

Część załączonej wiadomościBony rozwojowe czekają w Łódzkiem!


Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna ruszyła z drugą edycją projektu „Strefa RozwoYou 2”. Na rozdysponowanie czekają ponad 33 mln złotych. Właściciele małych i średnich firm z województwa łódzkiego mogą otrzymać dofinansowanie na rozwój kwalifikacji i kompetencji dla siebie i swoich pracowników. Wnioski o bony rozwojowe będą mogli złożyć w swoich powiatach, w specjalnym kamperze ŁSSE, który rozpoczął swój tour po Łódzkiem.

ŁSSE dla dobra polskich przedsiębiorców

Program „Strefa RozwoYou2” realizuje Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna. Z ubiegłorocznej, pierwszej edycji projektu skorzystało ponad tysiąc firm, dzięki czemu swoje kompetencje podniosło 6 tysięcy osób. Jedną z nich jest Dorota Anszpergier, właściciela Studia Tańca i Ruchu Ladies First – Wzięłam udział w trzech kursach języka angielskiego, zdobyłam też uprawnienia do prowadzenia przyczep. Bardzo potrzebne, bo jeździmy z dziećmi na pokazy i turnieje tańca, wożąc duże ilości strojów oraz rekwizytów. Gdybym miała sfinansować kurs sama, mocno odsunęłoby się to w czasie – opowiada Dorota Anszpergier – W pierwszym momencie trzeba poświęcić trochę czasu na zarejestrowanie się w Bazie Usług Rozwojowych. Jednak jeśli już to zrobimy, potem łatwo pozyskać bony na poszczególne kursy. Sukces projektu stał się motorem napędowym do zorganizowania kolejnej edycji, w której pula na dofinansowania została zwiększona z 24 do 33 milionów złotych. Dzięki temu ze „Strefa RozwoYou2” będzie mogło skorzystać aż 9 tysięcy beneficjentów. Projekt umożliwia pokrycie nawet 80% kosztów szkoleń, doradztwa specjalistycznego i studiów podyplomowych. Na podniesienie kwalifikacji i kompetencji jednego pracownika będzie można przeznaczyć 9240 zł (z wkładem własnym). Marek Michalik, prezes ŁSSE, podkreśla, że program jest dedykowany wyłącznie polskim przedsiębiorstwom. – Pieniądze, które trafią z tego programu do sektora MŚP, są jak gwiazdka z nieba. Właściciele małych i średnich firm muszą kupować produkty, płacić pensje i często brakuje im pieniędzy na szkolenia, dla siebie lub swoich pracowników. Z tegorocznej edycji „Strefy RozwoYou2” chce skorzystać m.in. Justyna Podgajniak, która niedawno otworzyła salon kosmetyczny Simple Beauty Center – Zamierzam rozpocząć naukę w rocznym studium podyplomowym z zakresu kosmetologii. Program daje takie możliwości. Skończyłam kursy i szkoły kosmetyczne, a kosmetologia to branża dużo szersza, więc z pewnością pozwoli mi rozwinąć ofertę mojego salonu – tak o swoich planach opowiada Justyna Podgajniak.

 

Sprawdź, kiedy kamper ŁSSE będzie u Ciebie!

Podobnie jak przed rokiem, pracownicy ŁSSE udzielają informacji o programie nie tylko w łódzkiej siedzibie projektu, ale również w specjalnym kamperze, czyli mobilnym biurze „Strefy RozwoYou2”. Ten odwiedzi wszystkie powiaty województwa łódzkiego. Przedsiębiorcy, którzy do niego przyjdą, mogą liczyć na pomoc ekspertów w zaplanowaniu szkoleń i od razu złożyć wniosek o przyznanie bonów rozwojowych. Najbliższe przystanki „Regio Strefy” to:
•    01.10. – Piotrków Trybunalski, godz. 11:00, ul. Słowackiego przy pomniku Jana Pawła II;
•    03.10. – Radomsko, godz. 10:00, Era Park Handlowy (ul. Sierakowskiego 11);
•    04.10. – Bełchatów, godz. 11:00, ul. Pabianicka 17/19;
•    10.10. – Koluszki, (szczegóły już wkrótce).
Dokładny plan podróży kampera możecie znaleźć na fanpage’u StrefaTwojegoRozwoju.
 

Łódzkie strefą dla rozwoju MŚP

Druga edycja „Strefy RozwoYou” została zainaugurowana we wtorek 24 września. O szczegółach programu poinformowano podczas konferencji, w której udział wzięli: Marszałek Województwa Łódzkiego Grzegorz Schreiber, Wiceminister Inwestycji i Rozwoju Waldemar Buda, Prezes ŁSSE Marek Michalik oraz Radny Sejmiku Województwa Łódzkiego Włodzimierz Fisiak. – Ta umowa to dowód na to, co dobra współpraca daje Łodzi i województwu łódzkiemu – mówił Waldemar Buda – Pracodawcy chcą inwestować w kapitał ludzki, bo pracownik jest dziś dużą wartością w firmie. Z drugiej strony mamy oczekiwania pracowników, którzy chcą się kształcić. Dla jednych i drugich mamy ofertę, jakiej dotąd nie było. Finansowanie szkoleń istotnych z punktu widzenia pracy na danym stanowisku. To bardzo ważny moment, zwłaszcza że kwota, jaką przekazał pan marszałek, jest niebagatelna. Dużo wyższa niż w poprzedniej edycji programu. Marszałek Grzegorz Schreiber podczas konferencji powiedział: – Ogromnie się cieszę, że możemy za pośrednictwem Łódzkiej Strefy przekazać pieniądze dla małych i średnich przedsiębiorstw. Niedawno, podczas naszego Europejskiego Forum Gospodarczego, dużo rozmawiałem z przedsiębiorcami. Wszyscy zgodnie podkreślali, że szkolenia są potrzebne, że w dobie zwiększania konkurencyjności oni bardzo chętnie z tego programu korzystają. Zresztą zainteresowanie, z jakim spotkała się jego pierwsza edycja, dowodzi tego najlepiej. Myślę, że podobnie będzie i tym razem.


Chcesz skorzystać z możliwości, jakie dają bony rozwojowe?
Wejdź na stronę www.strefarozwoju.lodz.pl!

 

 

Zainteresował Cię ten wpis? Podziel się wiadomościami:
  • rpo5
  • rpo6
  • rpo7
  • instagram

 

 

rpo8

 
 
Top