Zapraszamy na bezpłatne seminarium Gospodarka niskoemisyjna oraz partnerstwo publiczno-prywatne w Bełchatowie

Data publikacji: 18.09.2019 r.

Część załączonej wiadomościZapraszamy na bezpłatne seminarium Gospodarka niskoemisyjna oraz partnerstwo publiczno-prywatne
w Bełchatowie

Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego wraz z początkiem września rozpoczął cykl seminariów „Łódzkie na plus z Funduszami Europejskimi”, które odbywają się w czterech miastach regionu: Łodzi, Sieradzu, Bełchatowie i Piotrkowie Trybunalskim. Za nami pierwsze prelekcje, które miały miejsce w multimedialnej bibliotece „Mediateka 800-lecia” w Piotrkowie Trybunalskim, a przed nami kolejne atrakcje!

Czym jest gospodarka niskoemisyjna?

Już 20 września będziecie mogli zdobyć sporą dawkę wiedzy podczas seminarium, które odbędzie się w Bełchatowie, w Miejskim Centrum Kultury: PGE Giganty Mocy na Placu Narutowicza. Eksperci opowiedzą między innymi o wytwarzaniu energii z naturalnych źródeł, czyli np. wody i wiatru oraz odpowiedzą na pytania dotyczące pozyskiwania dotacji unijnych na tego typu działania. Ponadto specjaliści wypowiedzą się na temat korzyści z ograniczania emisji szkodliwych substancji dla ludzi i środowiska. Dodatkowo dowiecie się jak wejść w Partnerstwo Publiczno-Prywatne z samorządem bądź przedsiębiorcą, które wkrótce stanie się coraz bardziej atrakcyjną alternatywą finansowania inwestycji publicznych.

 

Naładowani pozytywną energią w energetycznej stolicy regionu

Na zakończenie seminarium przygotowaliśmy wisienkę na torcie – zwiedzanie interaktywnej ekspozycji, która w nowoczesny sposób przedstawia proces powstawania energii elektrycznej przy pomocy węgla brunatnego, wytwarzanego przez tzw. Giganty Mocy: kopalnię węgla brunatnego i elektrownię w Bełchatowie. Giganty są świetnym przykładem na wykorzystanie środków z Unii Europejskiej, projekt „Budowa Miejskiego Centrum Kultury wraz z ekspozycją Giganty Mocy” uzyskał ponad 9,5 mln zł dofinansowania.

 

Harmonogram seminarium przedstawia się następująco:

09:30-10:00    Rejestracja
10:00-10:10    Otwarcie seminarium
Grzegorz Schreiber, Marszałek Województwa Łódzkiego
10:10-10:40    Pozytywna misja – ograniczona emisja. Fundusze Europejskie na ochronę powietrza
dr Artur Bartoszewicz
10:40-11:30     „Energetycznie o PPP , czyli zalety stosowania PPP w termomodernizacji”
dr Rafał Cieślak
11:30-11:45     Przerwa kawowa
11:45-12:00    Skąd pozyskać dotacje na termomodernizację?
Paweł Anyszewski, Łódzka Agencja Rozwoju Regionalnego
12:00-13:00    Panel dyskusyjny z udziałem beneficjentów RPO WŁ:
Dobre praktyki w oszczędzaniu energii
13:00-13:40    Poczęstunek na ciepło
13:40-14:40    Zwiedzanie interaktywnej wystawy PGE Giganty Mocy

Rejestracja na seminarium znajduje się na podstronie: gospodarka niskoemisyjna oraz partnerstwo publiczno-prywatne.

Zapraszamy do udziału w pozostałych spotkaniach, które odbędą się w Sieradzu (3.10) i Łodzi (5.12). W sieradzkim teatrze poruszymy temat dofinansowania na uruchomienie badań dla mieszkańców województwa i kto może z nich korzystać. Natomiast w czasie seminarium w Filharmonii Łódzkiej podsumujemy perspektywę finansową UE na lata 2014-2020 oraz opowiemy o założeniach i budżecie po 2020 roku.


 

Zainteresował Cię ten wpis? Podziel się wiadomościami:
  • rpo5
  • rpo6
  • rpo7
  • instagram

 

 

rpo8

 
 
Top