Webinarium 16. Atrakcje turystyczne dzięki Funduszom Europejskim

Data publikacji: 13.08.2019 r.

Część załączonej wiadomościWebinarium 16. Atrakcje turystyczne dzięki Funduszom Europejskim

Za nami szesnaste bezpłatne webinarium. Tym razem tematem były dotacje na renowacje miejsc turystycznych i kulturalnych. Udział w spotkaniu wzięły Agnieszka Więckowska z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego oraz Magdalena Sosnowska z Urzędu Miasta Sieradza. Przedstawiamy odpowiedzi na pytania od widzów webinarium, którego pełny zapis video znajdziecie pod tekstem. Zapraszamy do czytania i oglądania!

Czy w konkursach mogą brać udział tylko jednostki samorządu terytorialnego (JST)?

Z dofinansowań na renowacje miejsc turystycznych i kulturalnych mogą korzystać nie tylko JST. Fundusze Europejskie wspierają wiele sfer życia. Wszystko dla dobra mieszkańców jako osób fizycznych, ale też przedsiębiorców i samorządów. Decydując się na udział w konkursie, trzeba jednak wziąć pod uwagę katalog beneficjentów, aby sprawdzić, do kogo jest on skierowany.

 

Która gmina najwięcej skorzystała z dotacji na turystykę?

Dotychczas z środków w ramach RPO WŁ skorzystało wiele gmin z naszego województwa. W czołówce beneficjentów znalazły się: Uniejów, Bełchatów, Sieradz. Pamiętajmy, że wciąż można starać się o dofinansowania. Warto z nich korzystać, czego najlepszym dowodem są efekty projektów, które już zostały zrealizowane.

 

Gdzie można szukać informacji o dofinansowaniach na turystykę?

Wszystkie informacje są dostępne na stronie internetowej www.rpo.lodzkie.pl. Znajdują się tutaj nie tylko ogłoszenia o nowych konkursach, ale też komunikaty dotyczące wybranych projektów i planowanych działań. Zapraszamy również do śledzenia naszego profilu na Facebooku: Zmieniamy Łódzkie, gdzie na bieżąco zamieszczamy wiele ciekawych informacji.

 

Kto weryfikuje wnioski o dofinansowanie?

Weryfikację wniosków dotyczących turystyki prowadzi Urząd Marszałkowski WŁ. W ramach procedury zostaje powołana Komisja Oceny Projektów, która składa się zarówno z pracowników UMWŁ, którzy skupiają się na weryfikacji wniosków pod kątem formalnym), jak i ekspertów zajmujących się ich oceną merytoryczną. Kryteria weryfikacji i oceny są zawsze dostępne – wraz z regulaminem konkursu.

Uwaga! Zapis video z webinarium obejrzycie tutaj.

Chcesz uzyskać dofinansowanie na renowację miejsc turystycznych i kulturalnych? Skorzystaj z programu!

 

Zainteresował Cię ten wpis? Podziel się wiadomościami:
  • rpo5
  • rpo6
  • rpo7
  • instagram

 

 

rpo8

 
 
Top