Atrakcje na wakacje, czyli lato w Łódzkiem: zalew Mrożyczka w Głownie

Data publikacji: 12.08.2019 r.

Część załączonej wiadomościAtrakcje na wakacje, czyli lato w Łódzkiem: zalew Mrożyczka w Głownie

Poszukiwania idealnego miejsca na weekend z całą rodziną możecie uznać za zakończone sukcesem. Wszystko za sprawą zalewu Mrożyczka w Głownie. Towarzyszy mu m.in. plaża, boiska, wypożyczalnia sprzętu pływającego i place zabaw, a o bezpieczeństwo pływających i bawiących się w parku wodnym dba ratownik. Brzmi ciekawie? Zobaczcie, co jeszcze oferuje Wam Głowno, które z pomocą Funduszy Europejskich rozwija się turystycznie!

Dobry dojazd do dobrej zabawy

W skład zalewu Mrożyczka wchodzą dwa akweny, które oddziela droga krajowa nr 14. W części położonej na północ znajduje się przystań wodna z wypożyczalnią sprzętu pływającego, a także plaża miejska, zaś po drugiej stronie dodatkowe miejsca do grillowania i piknikowania. Po obu stronach zalewu przygotowano miejsca parkingowe (również dla osób z niepełnosprawnościami), co sprzyja korzystaniu z akwenów przez przyjezdnych. Z atrakcji oferowanych przez Głowno korzystają m.in. mieszkańcy Łodzi i Warszawy. Podróż ze stolicy trwa nieco ponad godzinę, zaś z Łodzi około 40 minut.

 

Dla miłośników wody

Osoby, które nie wyobrażają sobie lata bez pływania, na pewno ucieszy fakt, że kąpielisko na zalewie Mrożyczka jest nadzorowane przez Sanepid i strzeżone przez wykwalifikowanego ratownika. Sezonowo uruchamiany jest park wodny z dmuchanymi zjeżdżalniami, bujakami i przeszkodami. Można z niego korzystać bezpłatnie. Ci, którzy z uroków wody wolą korzystać bez zanurzania, powinni udać się do wypożyczalni sprzętów pływających. Na chętnych czekają łodzie wiosłowe, kajaki i cieszące się ogromnym powodzeniem, kolorowe rowery wodne w kształcie łabędzi, samochodów i delfinów. Wypożyczalnia pracuje od przełomu maja i czerwca do września, i jest czynna w godzinach 11.00-18.00. Szukacie mocniejszych wrażeń? Zapraszamy 24 sierpnia do udziału w XIX edycji ekstremalnego spływu rzeką Mrogą – Mroga Trophy 2019, który towarzyszy Rodzinnemu Piknikowi w ramach Kreatywnego Lata Rodzinnego w Głownie 2019. (Zgłoszenia wyłącznie za pośrednictwem formularza internetowego na www.mrogatrophy.glowno.pl)

 

„Na plaży fajnie jest” i… w lesie też!

Na tych, którzy wolą odpoczywać wygrzewając się w promieniach słońca, czeka piaszczysta plaża z darmowymi leżakami i parasolami hawajskimi. Użyty tutaj piasek jest wyjątkowy, bo pochodzi z wydm śródlądowych, będących naturalnym bogactwem Głowna. Kiedy dorośli odpoczywają, najmłodsi plażowicze mogą bawić się na statku-placu zabaw. Amatorzy aktywnego wypoczynku mają do dyspozycji boiska do siatkówki plażowej i beach soccera, czyli plażowej piłki nożnej. W sąsiadującym z zalewem (od strony ul. Plażowej) lasku wybudowany został Park Linowy z dwiema trasami o różnym stopniu trudności. W odzyskaniu sił po zabawie pomoże na pewno grill lub piknik, które można urządzić w specjalnie przygotowanych zadaszonych miejscach.

 

Rodzinna rekreacja w Głownie

To jednak nie wszystkie atrakcje nad Mrożyczką. Blisko plaży znajduje się piękna altana taneczno-koncertowa, a wzdłuż brzegu zalewu ciągnie się promenada pieszo-rowerowa, która sąsiaduje z miejskim terenem zielonym – idealnym na organizację imprez plenerowych i pikników rodzinnych. Zastanawiacie się, skąd Głowno wzięło pieniądze na tyle atrakcji? Przeszło połowę kosztów inwestycji związanych z zagospodarowaniem terenu nad zalewem Mrożyczka pokrył ponad milion złotych z dofinansowania w ramach RPO na lata 2014-2020. Chcecie poznać więcej miejsc, które swój turystyczny potencjał rozwinęły z pomocą Funduszy Europejskich? Zobaczcie je wszystkie na mapie dotacji!

 

 

Zainteresował Cię ten wpis? Podziel się wiadomościami:
  • rpo5
  • rpo6
  • rpo7
  • instagram

 

 

rpo8

 
 
Top