Atrakcje na wakacje, czyli lato w Łódzkiem: kajakami po Warcie i Pilicy

Data publikacji: 09.08.2019 r.

Część załączonej wiadomościAtrakcje na wakacje, czyli lato w Łódzkiem: kajakami po Warcie i Pilicy

Czy wiecie już, jak spędzicie najbliższy weekend? Jeśli nie, mamy dla Was propozycję: zapraszamy na spływ kajakowy po Warcie lub Pilicy! Wiosłowanie to nie tylko sposób na aktywne spędzenie czasu z rodziną lub znajomymi, ale też świetna okazja do relaksu na łonie natury. Zobaczcie, jak dzięki Funduszom Europejskim rozwijają się szlaki wodne w naszym regionie i wybierzcie się na jeden z nich.

Zalety spływów kajakowych

Geograficzne ramy Łódzkiego wyznaczają cztery rzeki: Warta, Pilica, Bzura i Rawka. Takie położenie sprzyja turystyce kajakowej pozwalającej odkryć bogactwo przyrodnicze i kulturowe regionu. Jeśli zastanawiacie się, „dlaczego właśnie kajaki?”, mamy kilka argumentów, które przekonają Was, że to doskonały pomysł na weekend, a może nawet cały urlop.
1.    Aktywny wypoczynek dla każdego – to nie tylko forma uprawiania sportu, ale również okazja do relaksu i sprawdzenia swoich sił, niezależnie od poziomu zaawansowania. Pokonanie kilku- lub kilkunastu kilometrów pozwala na dawkę ruchu bez efektu przemęczenia.
2.    Atrakcja na każdą kieszeń – wśród zalet spływów kajakowych nie sposób pominąć finansów, sami zdecydujecie jaki budżet chcecie przeznaczyć. Aby rozpocząć swoją przygodę z kajakami nie trzeba kupować na własność profesjonalnego sprzętu, bo można go wypożyczyć. Samodzielnie wystarczy zaopatrzyć się w takie rzeczy jak: sportowy strój, nakrycie głowy, krem z filtrem, kurtka przeciwdeszczowa lub bluza, para butów do wody.
3.    Integracja – wypad na kajaki to nie tylko okazja do spędzenia czasu z bliskimi, ale również doskonały sposób na poznanie nowych osób. Wspólny wysiłek, który wymaga pracy zespołowej służy pogłębianiu relacji – nic dziwnego, że spływy kajakowe są coraz częściej wybierane jako forma imprez integracyjnych.
 

 

Gdzie na kajaki w Łódzkiem?

Skoro wiemy już, dlaczego warto wybrać się na kajaki, pora zastanowić się nad miejscem spływu. Oto krótkie prezentacje dwóch największych szlaków wodnych w województwie łódzkim. Dzięki Funduszom Europejskim zostały one na nowo oznakowane i dostosowane do oczekiwań miłośników turystyki kajakowej.
•    Pilica – na jej szlaku znajdziecie kilkanaście wypożyczalni kajaków i bogatą bazę noclegową: od pól namiotowych i karawaningowych po domki kempingowe i całoroczne ogrzewane pawilony. Rzeka posiada kilka spenetrowanych przez kajakarzy dopływów. Wśród nich warto wymienić Luciążę, Czarną Maleniecką oraz Drzewiczkę. Dzięki dofinansowaniu projektu z RPO WŁ na lata 2014-2020 powstał szlak kajakowy Maluszyn – Sulejów o długości 79,2 km. Kiedy będziecie już w Sulejowie, koniecznie skorzystajcie z atrakcji Zalewu Sulejowskiego, o którym więcej przeczytacie na naszym Blogu, we wpisie „Atrakcje na wakacje, czyli lato w Łódzkiem: Jeziorsko i Zalew Sulejowski”.
•    Warta – uważana za przyjazną i bezpieczną, zarówno dla doświadczonych, jak i dla początkujących kajakarzy. W granicach naszego województwa odcinek o długości 215 km można przepłynąć w ciągu kilku dni. Z myślą o walorach turystycznych Doliny Warty, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego wybudowano Przystań Kajakową „Warta” (perspektywa 2007-2013) i wykorzystano walory Sieradza (perspektywa 2014-2020) inwestując prawie 3,5 mln zł w projekt „Zagospodarowanie terenów turystyczno-rekreacyjnych nad rzeką Wartą w rejonie ulicy Portowej w Sieradzu”. Dzięki dofinansowaniu wybudowano m.in.: pomost pływający dla kajaków, pole karawaningowe, plażę ze stanowiskiem ratownika, przebieralnię z natryskami i boiskiem do plażowej piłki siatkowej, a także strefę basenów zewnętrznych.
 


Chcecie poznać więcej atrakcji, jakie czekają nad Pilicą i Wartą? Zapraszamy do zarejestrowania się na bezpłatne Webinarium „Atrakcje turystyczne dzięki Funduszom Europejskim”!

 

 

Zainteresował Cię ten wpis? Podziel się wiadomościami:
  • rpo5
  • rpo6
  • rpo7
  • instagram

 

 

rpo8

 
 
Top