Lato pełne wrażeń w Łódzkiem – kino letnie i escape roomy

Data publikacji: 24.07.2019 r.

Część załączonej wiadomościLato pełne wrażeń w Łódzkiem – kino letnie i escape roomy

 

W Łódzkiem po raz kolejny rusza kino letnie, czyli darmowe seanse filmowe pod chmurką. Pierwszy odbędzie się 27 lipca w Wieluniu. Weekendowe pokazy organizowane w ramach RPO WŁ zostały zaplanowane aż do września. Jednak na tym nie koniec atrakcji, bo na szukających wakacyjnych wrażeń będą czekać również bezpłatne escape roomy.

 

Kino w plenerze

Dla miłośników kina lato może być pełne dylematów. Dłuższe dni i piękna pogoda zachęcają do wyjścia na zewnątrz, ale przecież jest tyle dobrych filmów, które czekają na obejrzenie. Co zatem zrobić? Co wybrać? Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego znalazł idealne rozwiązanie dla tej zagwozdki. Jest nią kino letnie, czyli pokazy filmowe wyświetlane na dużym ekranie w plenerze. W tym roku przygotowano projekcje w pięciu miastach województwa łódzkiego:

 • 27-28.07.2019 Wieluń, Wieluński Dom Kultury
 • 03-04.08.2019 Brzeziny, Park Miejski
 • 10-11.08.2019 Bełchatów, Plac Narutowicza 3
 • 31.08 – 01.09.2019 Zgierz, Park Miejski
 • 07-08.09.2019 Sieradz, Plaża nad Wartą

 

Głodnych filmowych wrażeń zapraszamy na nasze leżaki od godziny 20:00. Na tych, którzy boją się chłodnych wieczorów będą czekać koce, a osobom, które nie wyobrażają sobie seansu bez czegoś do chrupania zaserwujemy świeży darmowy popcorn. Jakie filmy będzie można zobaczyć? W naszym repertuarze każdy zajdzie coś dla siebie. Poniżej kilka przykładów.

 • Był sobie pies – to historia opowiedziana z perspektywy psa, który przechodzi kolejne reinkarnacje. Spotyka go w nich tyle pięknych, co trudnych chwil. To doskonała propozycja nie tylko dla miłośników czworonogów, ale i całych rodzin. Film w prosty sposób skłania do refleksji nad tym, co ważne i zachęca do radości z życia.
 • Green Book – zdobywca kilku tegorocznych Oscarów, w tym za najlepszy film 2019 roku. To prawdziwe kino drogi, które opowiada o męskiej przyjaźni przełamującej bariery społeczne i światopoglądowe. Reżyserem filmu jest Peter Farrelly – kiedyś specjalista od komedii w stylu Głupi i głupszy, tym razem nakręcił film do bólu poprawny, a przy tym mądry i lekki.
 • Dziewczyna z pociągu – czyli propozycja dla fanów thrillerów. Rachel regularnie jeździ pociągiem, za którego oknem widuje idealną w jej oczach parę. Pewnego dnia na perfekcyjnym obrazku pojawia się skaza: podglądana kobieta znika w tajemniczych okolicznościach, a Rachel, która ma własne problemy, może okazać się ważnym świadkiem w tej sprawie.

 

Escape room przed seansem

Urzad Marszałkowski  zadbał o jeszcze jedną atrakcję, która będzie dostępna we wskazanych miastach już od godziny 10:00. Będą to escape roomy, czyli pokoje zagadek przygotowane dla czteroosobowych grup. Aby się z nich wydostać, uczestnicy gry powinni odpowiedzieć na pytania związane z 100-leciem Województwa Łódzkiego i 15-leciem wejścia Polski do Unii Europejskiej. Zagadki i zadania nawiązują w swojej treści do historii województwa łódzkiego. Ale nie martwcie się! Nie trzeba znać faktów, zabawa jest tak skonstruowana, że wiedzę zdobywa się podczas rozgrywki. W trakcie zabawy zespół przeprowadzi transformację zastanej rzeczywistości. Brzmi ciekawie? Przyjdźcie koniecznie! Na miejscu będą obowiązywać zapisy na konkretne godziny, co pozwoli uniknąć kolejek.

 

Warto też śledzić wydarzenia na Facebooku „Zmieniamy Łódzkie”, gdzie znajdą się szczegółowe informacje.

 

 

Zainteresował Cię ten wpis? Podziel się wiadomościami:
 • rpo5
 • rpo6
 • rpo7
 • instagram

 

 

rpo8

 
 
 
 
 
 
 
 

KTO MOŻE UCZESTNICZYĆ W KONSULTACJACH? CZY MUSZĄ TO BYĆ WŁAŚCICIELE PRZEDSIĘBIORSTWA?

W konsultacjach z ekspertem mogą brać udział maksymalnie 3 osoby ze strony przedsiębiorstwa. Mogą to być osoby, które:

zostały umocowane do reprezentowania przedsiębiorstwa na podstawie KRS lub innego właściwego dokumentu rejestrowego,
są pracownikami przedsiębiorstwa i posiadają upoważnienie/pełnomocnictwo do udziału w konsultacjach, które zostało udzielone przez osoby z punktu wyżej.
Ponadto, udział w konsultacjach mogą wziąć osoby, które posiadają upoważnienie/pełnomocnictwo udzielone przez osoby pierwszego podpunktu, pod warunkiem, że będzie w nich uczestniczyć przynajmniej jedna osoba wskazana powyżej. Tożsamość uczestników zostaje zweryfikowana przez pracownika COP przed rozpoczęciem każdej konsultacji.
 
 
 
 
Top