Fundusze po prostu - odcinek 15

Data publikacji: 10.07.2019 r.

 

 

Część załączonej wiadomościFundusze po prostu - odcinek 15

Przedstawiamy 15 odcinek Funduszy po prostu. Tym razem Michalina opowie, jak Fundusze Europejskie ułatwiają powrót do pracy osobom, które opiekują się dziećmi w wieku do trzech lat. Zobaczcie nagranie i dowiedzcie się więcej o kolejnym konkursie na dofinansowania! 

Dla młodych rodziców powrót do pracy nie zawsze jest prosty. Zwłaszcza, jeśli dziecko nie skończyło jeszcze trzech lat i nie można go zapisać do przedszkola. W małych miejscowościach często nie ma żłobków, zaś w dużych brakuje w nich miejsc. Dziadkowie nie mogą zająć się wnukami, bo pracują, a prywatne placówki i opiekunki są drogie… Czy oznacza to, że jeden z rodziców musi zostać w domu? Dzięki Funduszom Europejskim nie musi tak być! Przy wsparciu unijnych środków w województwie łódzkim przybyło już prawie 4 tysiące miejsc opieki nad dziećmi. Na tym jednak nie koniec.

30 czerwca ruszył nabór wniosków o dofinansowanie w ramach Działania X.1 „Powrót na rynek pracy osób sprawujących opiekę nad dziećmi w wieku do lat 3. Środki można otrzymać na projekty związane z aktywizacją zawodową (doradztwo zawodowe i indywidualne, szkolenia i pośrednictwo pracy), a także na tworzenie nowych miejsc opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 w formie instytucjonalnej, czyli żłobków, klubów dziecięcych, opiekuna dziennego. Termin składania wniosków mija 15 lipca 2019 r.
Zastanawiacie się kim jest opiekun dzienny? O tym opowie Wam Michalina, która wyjaśni też, kto może starać się o dofinansowanie w ramach trwającego konkursu. Zapraszamy do oglądania!
 
 
 
 

 

 

Zainteresował Cię ten wpis? Podziel się wiadomościami:
  • rpo5
  • rpo6
  • rpo7
  • instagram

 

 

rpo8

 
 
 
Top