Webinarium 14. Zasady promocji i oznakowania projektów

Data publikacji: 27.06.2019 r.

Część załączonej wiadomościWebinarium 14. Zasady promocji i oznakowania projektów

Za nami czternaste spotkanie z cyklu webinariów. Naszymi gośćmi były: Marta Markowska - rzecznik prasowy ŁKA, Anna Jankowska - manager ds. PR z ŁSSE oraz Ewa Pflaume - przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego. Tym razem rozmawialiśmy o zasadach promocji i oznakowania projektów. Przedstawiamy odpowiedzi na pytania od widzów webinarium. Zapis video znajdziecie pod tekstem. Zapraszamy do czytania i oglądania!

 

skąd wziąć logotypy do promocji projektów?

Beneficjent, który realizuje projekt dofinansowany w ramach RPO WŁ, znajdzie wszystkie potrzebne logotypy na stronie internetowej: www.rpo.lodzkie.pl. Tutaj wchodzimy
w zakładkę „O Programie”, a następnie klikamy „Weź udział w promocji Programu”. Dalej wybieramy pozycję „Zasady promocji i oznakowania projektów dla umów podpisanych od
1 stycznia 2018 roku”. Znajdziemy tutaj niezbędne informacje, które pomogą prawidłowo oznakować projekt. Każdy z wymaganych logotypów można pobrać klikając na odpowiedni link w dolnej części strony. W przypadku projektów realizowanych z projektów krajowych należy skorzystać z oznaczeń dostępnych na stronie: www.funduszeeuropejskie.gov.pl.

 

 

jak należy oznaczać projekty, których realizacja kończy się, a umowa o dofinansowanie została podpisana do 31.12.2017r.?

Takie projekty oznaczamy ciągiem logotypów składającym się z trzech znaków: znak Funduszy Europejskich, logo promujące województwo łódzkie, a także znak Unii Europejskiej wraz z nazwą funduszu, w ramach którego został finansowany projekt. Jeśli w umowie znalazł się odpowiedni zapis, beneficjent może również dodać znak Rzeczypospolitej Polskiej. Jeśli takiego zapisu nie ma, beneficjent zawsze może sporządzić aneks do umowy i zgodnie z nim dodać logotyp RP.

 

 

kiedy używamy kolorowej, a kiedy czarno-białej wersji logotypów?

Wersję czarno-białą stosujemy tylko w sytuacjach, które uniemożliwiają zastosowanie wersji pełnokolorowej (np. ze względów technicznych). Trzeba jednak pamiętać, że w razie użycia wersji czarno-białej nigdy nie stosujemy znaku Rzeczypospolitej Polskiej, a ograniczamy się do trzech pozostałych logotypów. Aby tego uniknąć starajmy się używać pełnokolorowej wersji logotypów.

 

 

jakie informacje o projekcie powinny się znaleźć na stronie internetowej wykorzystywanej do jego promocji?

Jeśli beneficjent posiada stronę internetową, powinien na niej zamieścić opis projektu, który realizuje przy wsparciu środków z RPO WŁ. Ważne, aby w opisie znalazły się następujące informacje:
• ogólne założenia projektu,
• efekty, których osiągnięcie obejmuje plan projektu,
• wartość projektu – z wyszczególnieniem kwoty dofinansowania z Funduszy Europejskich.
Zachęcamy do poszerzenia opisu o grafiki, zdjęcia lub inne materiały, które mogą przybliżyć proces realizacji projektu, a także efekty podjętych działań. Wpłynie to na atrakcyjność strony, a tym samych zachęci do jej odwiedzania.

 

 

czy w ciągu logotypów można także uwzględnić logo firmy?

W przypadku programów dofinansowanych w ramach RPO WŁ nie ma możliwości dodania znaku firmowego do ciągu wymaganych logotypów. Tworzą go cztery wcześniej wymienione znaki i jest to maksymalna liczba, którą należy zamieścić. Logo firmy może znaleźć się w materiałach promocyjnych pod warunkiem, że zostanie zastosowane niżej lub wyżej – tak, aby nie przesłaniało wymaganych logotypów. Warto pamiętać, że logo firmy nie może być większe niż znak unii Europejskiej oraz Rzeczypospolitej Polskiej.

 

 

Uwaga! Pełny zapis video z webinarium obejrzycie tutaj.

 

Zainteresowanych zasadami promocji i oznakowaniem projektów zachęcamy do odwiedzenia naszej strony Weź udział w promocji Programu.

 

 

Zainteresował Cię ten wpis? Podziel się wiadomościami:
  • rpo5
  • rpo6
  • rpo7
  • instagram

 

 

rpo8

 
Top