Akcja aktywizacja dla województwa łódzkiego

Data publikacji: 08.03.2019 r.

08 03 blog do it copyAkcja aktywizacja dla województwa łódzkiego

Spotykamy ich codziennie, mijamy na ulicy, widzimy podczas zakupów, wizyt w urzędach, w kolejce do lekarza. Tak samo jak my chcą cieszyć się pełnią życia, swoją rodziną, a przede wszystkim pracą, podczas której nie tylko mogą pozyskać środki finansowe, lecz przede wszystkim czuć się spełnionymi zawodowo. Osoby z niepełnosprawnościami, bo o nich mowa, stają się coraz aktywniejszą grupą na rynku pracy. Przyczyniają się do tego m.in. Fundusze Europejskie, dzięki którym coraz więcej firm
i fundacji z województwa łódzkiego przystępuje do działań aktywizacyjnych oraz wsparcia osób z problemami na rynku pracy.

 

spełnienie przez pracę

W przypadku osób z niepełnosprawnością znaczenie pracy jest o wiele szersze, niż tylko zarobkowe. Praca jest tutaj przede wszystkim metodą terapii w adaptacji społecznej. Właśnie dzięki wykonywaniu nawet prostych prac, osoby z niepełnosprawnościami spełniają swoją potrzebę samorealizacji oraz zdobywają bezcenne na rynku pracy doświadczenie. Rozwijają się również społecznie, nawiązują nowe znajomości i przyjaźnie. Często jednak przeszkodą stojącą na drodze w znalezieniu pracy nie jest brak umiejętności niezbędnych na danym stanowisku, a brak wiedzy, jak tę pracę skutecznie znaleźć. Mimo przeciwności bardzo dużo takich osób działa coraz śmielej na własną rękę. To dodatnio przekłada się na rosnące statystyki zatrudniania wśród niepełnosprawnych. Dla tych, które nie wiedzą jak się odnaleźć na rynku pracy z pomocą przychodzą specjaliści zajmujący się aktywizacją zawodową. Wszystko w ramach bezpłatnych projektów finansowanych ze środków Unii Europejskiej.

 

 

europejski fundusz społeczny - pełen wachlarz możliwości

Przykładem niezwykle ciekawych działań aktywizacyjnych dedykowanych osobom z niepełnosprawnościami stało się wspólne przedsięwzięcie „Wachlarz możliwości” firmy szkoleniowej NCG New Consulting Group i Fundacji Razem. Założenia projektu były bardzo proste – pomóc osobom
z niepełnosprawnościami w znalezieniu idealnego pracodawcy oraz nakreślenie indywidualnej ścieżki kariery dla każdego z uczestników. 

Do projektu zostało zaangażowanych 50 osób z niepełnosprawnościami zamieszkujących województwo łódzkie, Doradcy NCG New Consulting Group wsparli uczestników w znalezieniu staży i pracy.

Wykorzystano tutaj skutecznie takie metody, jak:
- warsztaty grupowe ze wszystkimi uczestnikami projektu
- spotkania z psychologiem pracy, by określić dokładnie predyspozycje uczestników
- rozmowy z doradcami zawodowymi pomagającymi w znalezieniu właściwej ścieżki kariery
- szkolenia indywidualne z wybranych przez uczestników zagadnień

 

 

jak możesz pomóc?

Droga jest niezwykle prosta - złóż wniosek, skorzystaj z dotacji i pomagaj osobom w trudnej sytuacji, zagrożonych ubóstwem oraz wykluczeniem społecznym. Łączna pula funduszy czekających na rozdysponowanie w 2019 roku w ramach Poddziałania IX.1.1 wynosi ponad 40 milionów złotych! Na swój projekt możesz otrzymać do 95% dofinansowania ze środków unijnych. Jeśli jesteś przedsiębiorcą, fundacją pomagającą osobom w trudnej sytuacji zawodowej, instytucją badawczo-rozwojową i masz pomysł, jak wesprzeć swoim projektem osoby z problemami na rynku pracy - nie zwlekaj. Wniosek na dofinansowanie można złożyć w jednej z trzech rund konkursowych odbywających się w terminach:
- 3 czerwca – 14 czerwca 2019
- 9 września – 20 września 2019
- 16 grudnia – 23 grudnia 2019
Zainteresowany? Przeczytaj szczegółowe informacje o Poddziałaniach IX.1.1 Aktywizacja społeczno-zawodowa osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym.

 

 

 

 Zainteresował Cię ten wpis? Podziel się wiadomościami:

  • rpo5
  • rpo6
  • rpo7
  • instagram

 

 

rpo8

 
Top