Beneficjenci z Łódzkiego-zgłaszajcie się do REGIOSTARS! Nagrody czekają!

Data publikacji: 22.02.2019 r.

22 02 blog ITBeneficjenci z Łódzkiego - zgłaszajcie się do REGIOSTARS! Nagrody czekają!

Wyjazd do Brukseli, darmowe akcje promocyjne i rozgłos w całej Europie – to wszystko czeka na beneficjentów z Łódzkiego. Pod warunkiem, że staną w szranki konkursu na najlepsze realizacje projektów dofinansowywanych ze środków unijnych. Szansa na wygraną jest spora – dopiero rozpoczęło się zgłaszanie kandydatów, więc pozostaje wiele czasu na przygotowanie aplikacji. A nie jest to trudne, ponieważ organizator przygotował moc przydatnych materiałów.

 

Po pierwsze....

Zacznijmy od wyjaśnienia idei konkursu REGIOSTARS. Jeśli ją już znacie i zamierzacie startować ze swoim projektem – w kolejnych akapitach znajdziecie niezbędne porady i linki. I pamiętajcie koniecznie poinformować znanych Wam beneficjentów o rozpoczynającym się konkursie. Nie warto przegapić takiej okazji na ogólnoeuropejski poklask, nagrody i wypromowanie swoich przedsięwzięć.

Przy udziale dotacji z Funduszy Europejskich nasze otoczenie znacznie zmienia się. Ogrom projektów w całej Europie zdobywa zielone światło do przeprowadzenia i potężne zastrzyki finansowe. Od tych najmniejszych jak zakupy sprzętu do mikro przedsiębiorstwa po spektakularne realizacje obiektów, odwiedzanych przez miliony mieszkańców, a nawet gości spoza granic. Każdy projekt jest ważny, każdy dokłada swoją cegiełkę do poprawy stanu gospodarki, środowiska, kondycji zdrowotnej czy dobrobytu społeczeństwa. Środki finansowe to jedno, ale na nic zdałyby się, gdyby nie pomysłowość, chęć zmian i determinacja beneficjentów.

 

doceniajmy się!

Dlaczego zatem nie docenić tych ludzi i jak najszerzej promować ich działalność? Z tego założenia wychodzi Komisja Europejska, która od przeszło dekady organizuje coroczny, ogólnoeuropejski konkurs. W ramach inicjatywy REGIOSTARS Awards każdego roku od przeszło dekady Komisja Europejska nagradza projekty finansowane z unijnych funduszy, które wyróżniają się wysokim poziomem doskonałości i proponują nowe podejścia do rozwoju regionalnego. Zakwalifikowane projekty zajmują ważne miejsce w unijnych działaniach komunikacyjnych i promocyjnych, aby dzięki temu mogły stać się inspiracją dla pozostałych regionów i kierowników projektów z całej Europy.

W kolejnych edycjach w konkursie pojawiają się kategorie związane z obszarami zmiany technologicznej, rozwoju społecznego, zrównoważonego rozwoju, urbanistyki. Dodatkowo corocznie wybierana jest też kategoria specjalna. W tym roku na beneficjentów czeka pięć tematów, które zostały wskazane jako kluczowe dla przyszłości nas wszystkich. Są to:


• Wspieranie transformacji cyfrowej (Promoting digital transformation)
• Łączenie zielonej, niebieskiej i szarej infrastruktury (Connecting green, blue and grey) (spójny, zrównoważony rozwój terenów zabudowanych wpisujący się w istniejące, chronione tereny zielone i cieki wodne)
• Zwalczanie nierówności i ubóstwa (Combatting inequalities and poverty)
• Budowanie miast odpornych na zmianę klimatu (Building climate-resilient cities)
• Temat roku 2019: Modernizacja służby zdrowia (Topic of the year 2019: Modernising health services)

 

jak się zgłosić?

 Zgłoszenie do konkursu można składać do 9 maja 2019 roku. Jego autorem musi być kierownik danego projektu po uzyskaniu zgody od Instytucji Zarządzającej – tej, która brała udział w procesie przyznawania dotacji.

Aby dobrze się przygotować, niezbędne jest przeczytanie e-poradnika przygotowanego przez organizatorów. Zamieszczono go w wersji anglojęzycznej. Zawiera dokładne opisy każdej kategorii konkursowej, zasady oraz obszerne Q&A, czyli sekcję z pytaniami i odpowiedziami, które rozwieją wszelkie wątpliwości przyszłych uczestników. A jeśli jednak pojawią się pytania dodatkowe, należy zgłaszać je drogą mailową na adres regiostars2019@iservice-europa.eu.

Aplikacja konkursowa dostępna jest w wersji elektronicznej. Wystarczy wejść na tę stronę

 

co potem? nagrody czekają!

Zgłoszone projekty zostaną ocenione przez komisję złożoną z piętnastu wybitnych osobistości świata nauki. Ale to nie wszystko! Na wybrane przez jury projekty każdy z nas będzie mógł zagłosować internetowo, by wskazać laureata nagrody publiczności. To idealna okazja, by wykazać się lokalnym patriotyzmem i docenić ciekawe realizacje z naszego województwa.

Zwycięzcy REGIOSTARS spotkają się na uroczystej ceremonii zorganizowanej w październiku w Brukseli. Najlepsze projekty trafią do bazy dobrych praktyk i będą wskazywane jako sztandarowe w dalszych publikacjach, materiałach prasowych czy reklamowych spotach. To olbrzymia promocja
i zwrócenie uwagi całej Europy!

 

do dzieła!

Gorąco zachęcamy beneficjentów z Łódzkiego do składania swoich zgłoszeń! Naprawdę mamy się czym pochwalić na unijnej arenie, więc szanse na zwycięstwo są wysokie. A gdy już komisja wybierze grono laureatów – oddawajmy głosy na bliskie nam realizacje!

 

 

Zainteresował Cię ten wpis? Podziel się wiadomościami:
  • rpo5
  • rpo6
  • rpo7
  • instagram

 

 

rpo8

 

 
Top