Zawsze w pogotowiu

Data publikacji: 20.02.2019 r.

19 02 Zawsze w pogotowiu2Zawsze w pogotowiu

Wielka odpowiedzialność za ludzkie życie, ciągły stres i walka z czasem – tak wygląda zwykły dzień pracy ratownika medycznego. Jednak pomimo wymagającego zawodu znajdują czas na kształcenie się, by móc jeszcze skuteczniej ratować życie.

 

Nauka dobra dla wszystkich

W ramach projektu „Doskonalenie kwalifikacji ratowników medycznych w województwie łódzkim”, blisko 800 osób z Łódzkiego przeszło szkolenie medyczne. Uczestnicy zwiększyli swoją wiedzę z takich zagadnień jak: medyczne czynności ratunkowe, przygotowanie pacjenta i jego opieka medyczna podczas transportu czy resuscytacja noworodków. Większość z nich przed przystąpieniem do szkolenia była zawodowymi ratownikami medycznymi. Pozostała część była nieaktywna zawodowo i dzięki kursowi uzyskali możliwość pracy w zawodzie ratownika.


Ciągłe doskonalenie umiejętności to według większości z kandydatów obowiązek. Ratownictwo, pomimo bardzo ciężkich warunków pracy jest dla nich czymś się więcej niż tylko zawodem. To pasja oraz powołanie.


Jako mieszkańcy, powinniśmy być wdzięczni wszystkim pracownikom służb medycznych, którzy poświęcają swój wolny czas na szkolenia. Ciężka i wyczerpująca praca nie powstrzymuje ich od nauki. Wiedzą, że od tego może zależeć czyjeś życie.

 

Ochrona zdrowia

A ludzkie życie to najcenniejsza rzecz na świecie. Nic dziwnego, że tak wiele projektów związanych z Regionalnym Programem Operacyjnym Województwa Łódzkiego dotyczy właśnie ochrony zdrowia. Pisaliśmy już wcześniej między innymi o badaniach słuchu i mowy dla dzieci oraz o programie leczenia zaburzeń nerwicowych. Cały czas powstają kolejne projekty, które dbają o jakość placówek leczniczych, a także o zdrowie pacjentów.


Na podobną szansę powinni szykować się przedstawiciele innych zawodów. Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego planuje kolejne konkursy. W II kwartale czeka ponad 40 milionów złotych na dofinansowanie projektów szkoleniowych Śledź uważnie stronę RPO WŁ i bądź na bieżąco!

 

Fundusze dla ratowników

Ratownicy medyczni z Łódzkiego kształcili się dzięki dofinansowaniu z Funduszy Europejskich. Całkowity koszt projektu wynosił ponad 1,5 miliona złotych, z czego zdecydowaną większość, bo aż 1,3 miliona złotych pozyskano z unijnych dotacji.

 

 

 

Zainteresował Cię ten wpis? Podziel się wiadomościami:
  • rpo5
  • rpo6
  • rpo7
  • instagram

 

 

rpo8

 

 
Top