Łódź przyszłą stolicą mody?

Data publikacji: 15.02.2019 r.

nagłówe 1Łódź przyszłą stolicą mody?

Stolica Łódzkiego od zawsze kojarzy się z tekstyliami. Nic dziwnego, że to właśnie tutaj ma szansę powstać kolejna stolica mody. Nie obędzie się jednak bez młodych i zdolnych projektantów! Na szczęście oni już się szkolą. Za sprawą Funduszy Europejskich dostali szansę, aby zdobyć pierwsze poważne doświadczenie na ścieżce swojej kariery.

Zacznijmy od edukacji

Nikt z nas nie wątpi, że pilna nauka otwiera drzwi do kariery. Chcecie spełnić się zawodowo? Musicie wykorzystać przynajmniej część wolnego czasu na kształcenie. Jeżeli coś jest waszą pasją, to nauka tego z pewnością będzie przyjemnością! Z takiego założenia wyszli uczniowie z zespołu szkół przemysłu mody w Łodzi.


Projektowanie ubrań wymaga dużej wiedzy o wykorzystywanych materiałach. Ważna jest choćby znajomość zachowania tekstyliów w różnych warunkach pogodowych. Nikt z nas nie chce chodzić w zimowej kurtce, która jest piękna, ale nie trzyma ciepła. Moda to jedno, a praktyczność drugie!


Siedemdziesięciu uczniów rozpoczęło udział w projekcie „Nowoczesne Inspiracje”. Przed nimi niemal 2 lata dodatkowych zajęć, które z pewnością zaowocują w najbliższej przyszłości.  Kończąc projekt będą potrafili od A do Z zaprojektować i wykonać niepowtarzalne i modne „dzieło sztuki”. Uczniowie udowodnią swój talent podczas odbywania płatnych staży w profesjonalnej firmie.


Nie zapominajmy, że trzeba mieć odpowiednie miejsce do pracy! Młode umysły potrzebują profesjonalnych narzędzi, aby pokazać cały swój potencjał. W ramach projektu doposażono i wyremontowano pracownie. Odświeżono szwalnie, zakupiono nowoczesne komputery i oprogramowanie do pracowni graficznej. Wszystko po to, aby dać uczniom jak najlepsze warunki pracy i rozwoju.

 

Młodzież chce się uczyć

„Nowoczesne Inspiracje” to jeden z wielu projektów, który pozwala uczniom zdobywać pożyteczną wiedzę i umiejętności. Szkoły w Łódzkiem chętnie korzystają z dofinansowania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego 2014-2020. Wcześniej opisywaliśmy już niezwykle udane szkolne projekty: wszechstronny poligraf oraz szkoła mistrzostwa kulinarnego, które pokazują, jak bardzo młodzi chcą się kształcić.


Możecie być pewni, że to na pewno nie koniec projektów edukacyjnych. W ramach Osi priorytetowej XI Edukacja, Kwalifikacje, Umiejętności Poddziałanie XI.3.1 Kształcenie zawodowe czeka ponad 40 milionów złotych! Najbliższy planowany termin naboru to II kwartał 2019 roku, czyli tuż, tuż!


Koszt modowej edukacji wyniesie ponad 2 miliony złotych. Inwestycja nie byłaby możliwa bez Funduszy Europejskich, z których pochodzi niemal cała kwota, czyli ponad milion siedemset tysięcy złotych.

 

 

 

 

Zainteresował Cię ten wpis? Podziel się wiadomościami:
  • rpo5
  • rpo6
  • rpo7
  • instagram

 

 

rpo8

 

 
Top