Na naukę języka nigdy nie jest za późno

Data publikacji: 07.02.2019 r.

07 02 blog angielski sdsdNa naukę języka nigdy nie jest za późno

 

Czy znajomość języka obcego może być gwarancją dobrego zatrudnienia? Oczywiście, że tak! Najczęściej stosowanym od pewnego czasu wymogiem w ogłoszeniach o pracę jest znajomość języka angielskiego. Znając współczesne potrzeby pracodawców do nauki angielskiego przystąpiło 240 osób!.

obowiązkowa znajomość

Angielski należy do jednych z najpopularniejszych języków świata. Jest obowiązkowym językiem choćby stewardess czy pracowników recepcji, a liczba zawodów wymagających znajomości angielskiego wciąż rośnie. Coraz częściej w ogłoszeniach o pracę pojawia się wymóg przynajmniej podstawowej znajomości języka obcego. Uczestnicy projektu „Z językiem angielskim w świat” zdali sobie sprawę, jak bardzo może to pomóc w zmianie ich dotychczasowego życia. Tym samym rozpoczęli bezpłatną naukę właściwie od zera, aby już po roku móc rozmawiać in English! 

Tymczasem uczestnicy szkolą się już blisko od pół roku. Po tym czasie śmiało stwierdzamy, że nauka nie poszła w las. Jak sami twierdzą na początku było bardzo ciężko, ale z biegiem czasu zyskali pewność siebie i wszystko idzie zdecydowanie much better!

 

 

nauka dla dorosłych

W projekcie uczestniczą osoby, które ukończyły 18 lat i posiadają maksymalnie wykształcenie gimnazjalne. Na liście uczestników znaleźli się bezrobotni, rolnicy, a nawet emeryci! Nauka angielskiego otworzy im drzwi do kariery - jeżeli marzą o założeniu firmy i posiadaniu bazy klientów na całym świecie to bez znajomości angielskiego się nie obejdzie! 

Na uczestników projektu czeka łącznie 240 godzin intensywnej nauki. W tym 120 godzin na poziomie A1 (poziom najniższy) oraz 120 na A2 (poziom podstawowy). Każdy otrzyma podręczniki oraz ćwiczenia, aby nauka była jeszcze efektywniejsza! Na koniec zajęć uczestnicy napiszą test z całego roku. Za zaliczenie egzaminu czeka nagroda – certyfikat!

 

 

angielski z funduszami

Beneficjentem projektu jest firma „Intesy”, która organizuje lekcje w wielu miastach Łódzkiego m.in. w Bełchatowie, Kutnie czy Przedbórzu. Wartość całego programu, polegającego na bezpłatnej nauce angielskiego to ponad 900 tysięcy złotych. Kwota dotacji w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020 to aż 770 tysięcy.

 

 

 

Zainteresował Cię ten wpis? Podziel się wiadomościami:
  • rpo5
  • rpo6
  • rpo7
  • instagram

 

 

rpo8

 

 
Top