Kierowcy potrzebni od zaraz

Data publikacji: 06.02.2019 r.

blog kierowcyKierowcy potrzebni od zaraz

 

Ciężko wyobrazić sobie zawód, który wykonuje tak wiele osób na całym świecie, a wciąż jest na niego olbrzymie zapotrzebowanie. Kierowcy to wielka grupa zawodowa, która napędza całą gospodarkę i to nie tylko w naszym regionie czy kraju, ale na całym świecie! W ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020 zrealizowano program „Kierowca - zawodem niezbędnym łódzkich kadr gospodarki”, którego zadaniem było wykwalifikowanie nowych kierowców.

Niezbędni dla gospodarki

Dzięki pracy tysięcy kierowców ciężarówek w Polsce, możemy każdego dnia cieszyć się różnorodnością produktów na sklepowych półkach, które przywożą z najdalszych zakątków Europy. Od artykułów spożywczych po sprzęt RTV.


Kierowcy autobusów codziennie wykonują dziesiątki kursów, dowożąc ludzi do pracy, szkoły czy galerii handlowej. Pracują w różnych godzinach, niekiedy z samego rana, a innym razem rozwożąc ostatnich pasażerów nocną trasą. Dbają również o bezpieczny przejazd maluchów podczas szkolnej wycieczki.


Wiele się im zawdzięcza, ale czasami może się wydawać, że nie są odpowiednio docenieni. Niektórzy mogą pomyśleć, że zawód kierowcy to „tylko” jazda za kółkiem. Prawdą jest, że ludzie pracujący w ciężarówkach rozpoczynają dzień od bladego świtu, muszą być maksymalnie skoncentrowani przez całą drogę, często są zdani sami na siebie, a swoje dzieci widują rzadziej niż większość rodziców. Rozstanie z najbliższymi to prawdopodobnie najtrudniejszy element pracy kierowcy. Brzmi dosyć przerażająco, ale warto zwrócić uwagę, że większość tych osób kocha tę pracę i nie wyobraża sobie innego sposobu na życie. 

 

 

Po całej Europie!

Zawód kierowcy ciężarówki lub autobusu to idealny sposób na zwiedzanie obcych krajów! Osoby jeżdżące za kółkiem niejednokrotnie pracują na trasach międzynarodowych, będąc w drodze wiele dni, zanim wrócą do rodzinnego domu. Hiszpania, Francja, Szwajcaria? Wielu marzy o odwiedzeniu tych krajów, a dla prowadzących ciężarówki często to chleb powszedni. Wyjazd na wakacje to nie samo co praca, ale mimo to, z pewnością znajdzie się chwila, aby nacieszyć oczy pięknymi widokami.

 

 

Stu nowych kierowców

Projekt zrealizowany przez firmę "Ekspert" w ramach RPO WŁ skupił się wykształceniu stu kierowców ciężarówek oraz autobusów (w tym dziesięciu kobiet oraz dziewięćdziesięciu mężczyzn) czego efektem jest podjęcie nowej, lepiej płatnej pracy. Projekt pomógł również przeszkolić osoby
z niepełnosprawnościami, dzięki czemu mogą realizować się w nowym zawodzie. Koszt całkowity przedsięwzięcia wynosił ponad 770 tysięcy złotych. Większość tej kwoty, bo aż 660 tysięcy udało się uzyskać z Funduszy Europejskich. 

Uczestnicy, którzy zdali egzamin na prawo jazdy kategorii C oraz D, odmienili swoje życie. Dokument potwierdzający ich umiejętności za kółkiem otworzył nową furtkę do lepszej pracy. Cały projekt powstał w oparciu o opinie pracodawców, którzy mieli poważne braki kadrowe wśród kierowców. Nowi ludzie dostępni na rynku pracy, to dla nich wspaniała wiadomość!

 

Szkolenie 2019

Na kolejne inicjatywy nie trzeba będzie długo czekać! W ramach Osi priorytetowej XI Edukacja, Kwalifikacje, Umiejętności Działanie XI.3 Kształcenie zawodowe planowany jest kolejny konkurs i to już w II kwartale 2019 roku. Zachęcamy zainteresowane dofinansowaniami przedsiębiorstwa do śledzenia najnowszych informacji odnośnie naborów. Pomóżcie innym odmienić życie!

 

 

Zainteresował Cię ten wpis? Podziel się wiadomościami:
  • rpo5
  • rpo6
  • rpo7
  • instagram

 

 

rpo8

 
Top