Wielkie inwestycje w małej gminie

Data publikacji: 11.01.2019 r.

13485838Wielkie inwestycje w małej gminie

Potężnych inwestycji nie da się zrealizować od razu. Doskonale zdają sobie z tego sprawę władze Gminy Białaczów. Konsekwentnie, krok po kroku realizują ściśle zaplanowaną politykę, która ma na celu unowocześnienie gospodarki wodno-kanalizacyjnej na swoim terenie. Niedawno zakończył się kolejny etap projektu. Rozbudowano oczyszczalnię ścieków, za sprawą czego, zwiększono jej przepustowość ponad dwukrotnie. Co to oznacza dla mieszkańców?

Dostęp dla każdego

Wydaje się, że żyjemy w takich czasach, gdzie dostęp do podstawowych udogodnień mają wszyscy. Tak niestety nie jest. Może się wydawać, że rozbudowa oczyszczalni ścieków nie jest spektakularną wiadomością. Ale, gdy pomyślimy, jak wielu osobom ułatwi codzienne funkcjonowanie – spojrzenie może się znacznie zmienić. Często otaczająca nas infrastruktura nie nadąża za rozwojem mieszkalnictwa, a także za zmianami stylu życia mieszkańców. Systemy, takie jak sieć wodno-kanalizacyjną, trzeba stale rozwijać, rozszerzać i unowocześniać. Starania w tym kierunku podjęła Gmina Białaczów. Zrealizowanie inwestycji zwiększy liczbę gospodarstw, które skorzystają z oczyszczania ścieków na obszarze aglomeracji Białaczów.

 

 

Ekologiczne rozwiązanie

Rozbudowanie oczyszczalni ścieków to także krok w stronę ochrony przyrody. Instalacja nowoczesnego sprzętu zmniejszy zanieczyszczenia wód powierzchniowych i podziemnych. Polska i Europa bardzo poważnie podchodzą do spraw związanych z ekologią. Warto dodać, że działania związane z poprawą infrastruktury i ochroną przyrody są chętnie finansowane ze środków unijnych. Szczególnie, jeśli chodzi o dobro mieszkańców i środowisko naturalne na niewielkich, mniej rozwiniętych terenach.  W ramach osi priorytetowej Ochrona środowiska poddziałania Gospodarka wodno-kanalizacyjna zaplanowane są już kolejne terminy naborów na 2019 rok. Warto przygotować się do złożenia wniosku o dotacje, by mieć pewność, że projekt zakończy się sukcesem.

 

 

Dla dobra ludzi

Milionowe inwestycje nie są domeną wyłącznie największych miast. Pieniądze na rozbudowę infrastruktury są przeznaczane dla wszystkich gmin – zarówno małych i dużych.

 
Celem przedsięwzięcia spod Opoczna jest zapewnienie udogodnień mieszkańcom nie tylko miasta Białaczów, ale całej gminy. Przeprowadzenie projektu jest dużym sukcesem i powodem do zadowolenia dla lokalnej społeczności. Nie dziwi więc, że na otwarciu oczyszczalni w czerwcu 2018 roku zjawili się ważni goście.

 

 

Unijne wsparcie

Projekt pn. „Rozbudowa oczyszczalni ścieków ECOLO-CHIEF do przepustowości Qśr.d = 715 m3/dobę w miejscowości Białaczów” powstał dzięki Funduszom Europejskim. Był to kolejny krok w celu całkowitej modernizacji gospodarki wodno-kanalizacyjnej w gminie. Wartość projektu przekroczyła 3 miliony złotych. Wsparcie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego wynosiło ponad 60% całej kwoty, czyli ponad 2 miliony.

 

 

Zainteresował Cię ten wpis? Podziel się wiadomościami:
  • rpo5
  • rpo6
  • rpo7
  • instagram

 

 

rpo8

 

 

 
Top