Pieniądze na innowacje z piwem w tle

Data publikacji: 14.12.2018 r.

piwo-1

Pieniądze na innowacje z piwem w tle

Zdobywają wielką popularność, a z roku na rok powstaje coraz więcej małych przedsiębiorstw produkujących ten trunek. Mowa oczywiście o piwie. Tą rosnącą popularność wykorzystują również producenci niezbędnego do produkcji tego napoju sprzętu. Wśród nich jest firma Minibrowary.pl z Piotrkowa Trybunalskiego.

Współcześni wynalazcy

Może się wydawać, że nie zostało już nic do wynalezienia. Nic bardziej mylnego! Codziennie pojawiają się udoskonalenia obecnych maszyn oraz powstają zupełnie nowe. Do urzędu patentowego każdego dnia wpływa szereg podań o uznanie licencji. Co więcej, badania i rozwój, a także same innowacje należą do istotnych tematów w całej Unii Europejskiej. Dzięki wielkiemu zainteresowaniu dotacjami, spływa wiele wniosków o przyznanie finansowego wsparcia na opracowanie nowych wynalazków.

 

Biznes z piwem w tle

Jako konsumenci coraz chętniej robimy zakupy u małych specjalistycznych przedsiębiorców. Pokochaliśmy rzeczy tworzone ręcznie, żywność z małych, ekologicznych gospodarstw oraz złocisty trunek z niewielkich browarów rzemieślniczych.

W odpowiedzi na zapotrzebowanie w energooszczędne i ekologiczne pasteryzatory dla sektora piwowarskiego oraz przetwórstwa rolno-spożywczego, firma Minibrowary.pl złożyła wniosek o dotację na wprowadzenie na rynek innowacyjnego urządzenia. Całkowita wartość projektu wynosiła prawie 1,2 miliona złotych. Blisko 50% tej kwoty udało się uzyskać dzięki Regionalnemu Programowi Operacyjnemu.

Firma z Piotrkowa Trybunalskiego istnieje na rynku już ponad 10 lat. Od tego czasu dostarczyła niezbędnych maszyn do 40 browarów restauracyjnych i rzemieślniczych. Wyróżniają się podejściem do klienta dzięki kompleksowej obsłudze – od produkcji urządzeń, przez przygotowanie dokumentacji, aż do szkolenia przyszłych pracowników i wdrażania gotowych receptur. Przejęcie na siebie wszystkich obowiązków od przygotowań do finalizacji projektu spotkało się z bardzo dobrym odbiorem rynku.

 

Pieniądze czekają na twój pomysł

Ciągłe inwestycje w nowe rozwiązania to jedna z podstaw zakładów produkcyjnych. Szukanie nowych sposobów usprawnienia firmy jest niezbędne do tego, aby być konkurencyjnym na rynku. Od wprowadzenia do obrotu nowych produktów oraz wykorzystania najnowszych technologii może nawet zależeć istnienie firmy. Ogromna konkurencja sprawia, że ciągły rozwój jest jedyną możliwością zdobycia przewagi w walce o klienta. Wprowadzenie nowych maszyn może zmniejszyć koszty produkcji lub dostarczyć nabywcy odpowiednie wyroby.

W ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020 na innowacje w roku 2018 zostało przekazane prawie 200 milionów złotych. W kolejnym kwota ta będzie jeszcze wyższa i ma oscylować w graniach 220 milionów.

 

www.minibrowary.pl 

 

 

 

Zainteresował Cię ten wpis? Podziel się wiadomościami:
  • rpo5
  • rpo6
  • rpo7
  • instagram

 

 

rpo8

 

 

 
Top