Ekologiczny biznes

Data publikacji: 11.12.2018 r.

ekologiczny biznes-1

Ekologiczny biznes

Agrokulturę możemy nazwać przełomem w całej historii ludzkości – zakończyła koczowniczy tryb życia naszych przodków. Zmieniało się wiele: narzędzia, rośliny czy sposoby nawadniania. Coraz lepiej rozumiemy, jak istotna jest ochrona środowiska dla przyszłych losów naszej planety i chętnie wspieramy inicjatywy z nią związane. Tak właśnie narodził się pomysł dotacji na utworzenie mikroprzedsiębiorstw, a szczególnie tych ekologicznych. Już teraz można składać wnioski o dofinansowanie!

Dotacja na działalność

Kto z nas nie marzy, aby być swoim własnym szefem? Rozpoczęcie biznesu wymaga jednak pewnych funduszy, a często również pomocy od strony tzw. papierologii. Zima to również doskonały czas, aby spokojnie zaplanować pracę przedsiębiorstwa opartego na rolnictwie. Ruszamy z pomocą!

Wraz z początkiem grudnia rozpoczął się nabór wniosków o dotacje dla osób biernych zawodowo lub bezrobotnych w wieku co najmniej 30 lat z gmin o niskim stopniu urbanizacji, czyli niewielkim zaludnieniu. Na horyzoncie pojawił się projekt EKOlogiczny biznes. Intencją tego przedsięwzięcia jest zachęcanie mieszkańców Łódzkiego do prowadzenia swojego własnego mikroprzedsiębiorstwa. Szczególnie ceniony jest projekt, który wspiera ekologię. Każdy wybrany beneficjent otrzyma stosowną pomoc w niemal wszystkich aspektach kierowania firmą.

W ramach projektu uczestnik nie tylko otrzyma środki na rozpoczęcie działalności, ale zostanie wsparty także we wszystkich innych aspektach prowadzenia biznesu. Nowi przedsiębiorcy przejdą szkolenie z zakładania oraz prowadzenia biznesu. Otrzymają także pomoc w przygotowaniu biznesplanu, wezmą udział w profesjonalnym doradztwie biznesowym. Inicjatywa stawia na kompleksowe działanie, a takie właśnie maksymalizują szanse powodzenia.

Wsparcie finansowe tego ramach projektu wynosi łącznie 46 300 złotych. Na tę kwotę składa się 27 100 złotych na uruchomienie działalności gospodarczej oraz wsparcie pomostowe realizowane przez 12 miesięcy (przez pierwsze sześć w kwocie 2100 zł, a w kolejnych w kwocie 1100 zł).

 

Do kogo skierowany jest projekt?

Grupa docelowa składa się z:

a) osób z niepełnosprawnościami,

b) długotrwale bezrobotnych,

c) osób po 50 roku życia,

d) osób o niskich kwalifikacjach,

e) kobiet.

Program umożliwia również wsparcie bezrobotnych mężczyzn w przedziale wiekowym 30-49, którzy nie należą do grupy docelowej.

 

Rozpocznij działania

Od 3 grudnia dostępne są formularze rekrutacyjne do programu. Odebrać je można bezpośrednio w łódzkim biurze projektu. Znajduje się ono przy ulicy Tymienieckiego 3 w pokoju nr 9. Czynne jest w godzinach 11:00 - 15:00 od poniedziałku do piątku.

Ekologiczny Biznes Własne Przedsiębiorstwo to świetna inicjatywa dla osób bezrobotnych zamieszkałych w gminach o niskiej populacji. Co ważne, program wspiera nie tylko w założeniu samej działalności, ale także w trakcie jej prowadzenia.

 

 

 

Zainteresował Cię ten wpis? Podziel się wiadomościami:
  • rpo5
  • rpo6
  • rpo7
  • instagram

 

 

rpo8

 

 

 

 
Top