„Fundusze po prostu” – odcinek 7, Badania i Rozwój

Data publikacji: 05.12.2018 r.

fundusze-po-prostu-1

„Fundusze po prostu” – odcinek 7, Badania i Rozwój

Co ma wspólnego dno oceanu i kosmos? Oba są jeszcze właściwie niezbadane. Zajmijmy się jednak bardziej przyziemnymi rzeczami… W najnowszym filmie Michalina dokładnie wyjaśni, na co możecie otrzymać dofinansowania w ramach konkursów związanych z badaniami i rozwojem!

 Podobno kto stoi w miejscu, ten się cofa. Tak właśnie jest z badaniami. Swoją działalność musimy pchać do przodu, nawet jeśli jeszcze nie mamy nowoczesnego laboratorium. Liczy się pomysł i innowacja!

 

Starać się o dofinansowanie mogą zarówno przedsiębiorstwa, jak i instytucje. Dowód? 3,5 miliona złotych dla Agro-Masz na wdrożenie wyników prac B+R, albo ponad 5 milionów dla Politechniki Łódzkiej na wytworzenie i zbadanie skuteczności działania nowych materiałów kompozytowych do oczyszczania wody zbudowanych na bazie grafenu. Do wzięcia są naprawdę duże kwoty!

 

Złożenie wniosku z pewnością będzie wymagać poświęcenia czasu na analizę pomysłu. Jeszcze więcej przeznaczymy na samo przeprowadzenie projektu, który został dofinansowany. Finalnie będzie to jednak wielka inwestycja, która zaowocuje w przyszłości.

 

W 2019 roku z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego zostanie przeznaczone blisko 400 milionów złotych na badania i rozwój.

 

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Obejrzyj siódmy już odcinek „Funduszy Po Prostu”!

 

 

 

 

Zainteresował Cię ten wpis? Podziel się wiadomościami:
  • rpo5
  • rpo6
  • rpo7
  • instagram

 

 

rpo8

 

 

 

 
Top