Akcja Konsultacja – dla przedsiębiorców zainteresowanych dotacjami na prace B+R

Data publikacji: 27.11.2018 r.

akcja

Akcja Konsultacja – dla przedsiębiorców zainteresowanych dotacjami na prace B+R

Trwa ciekawa inicjatywa dla przedsiębiorców z Łódzkiego: chętni na otrzymanie dotacji mogą teraz bezpłatnie skonsultować swój pomysł z ekspertami. Najbliższy nabór o dofinansowanie prac badawczo-rozwojowych potrwa do końca stycznia, więc to idealna okazja, by zacząć przygotowywać wniosek konkursowy.

Łódzkie ma stać się kolebką innowacji! By było to możliwe, potrzeba nowoczesnej infrastruktury i wykwalifikowanej kadry. Teraz przedsiębiorcy, nawet najmniejsi, mogą liczyć na dotacje unijne, które pomogą im rozwijać swoje firmy. By pomóc w jak najlepszym przygotowaniu się do złożenia wniosków o dofinansowanie, łódzkie Centrum Obsługi Przedsiębiorcy zaprasza firmy na darmowe konsultacje z ekspertami, podczas których mogą wspólnie przeanalizować pomysły i dostosować się do wymogów konkursów na projekty B+R w ramach programu regionalnego.

 

Warto pamiętać, że przedsiębiorstwa zainteresowane pozyskaniem środków unijnych powinny działać w obszarach wskazanych jako kluczowe dla województwa. W Łódzkiem są to: nowoczesny przemysł włókienniczy i mody, zaawansowane materiały budowlane, medycyna, farmacja, kosmetyki, energetyka (w tym Odnawialne Źródła Energii), innowacyjne rolnictwo i przetwórstwo rolno-spożywcze oraz informatyka i telekomunikacja.

 

NA CZYM POLEGA AKCJA?

 

Opisz swój pomysł…

Przedsiębiorcy z województwa łódzkiego mogą opisać swój pomysł na prace B+R za pomocą internetowego formularza. Dostępny jest on na stronie COP. Przedstawienie kluczowych informacji o projekcie pozwoli dostrzec jego mocne i słabe strony oraz lepiej przygotować wniosek o dofinansowanie. Wypełnianie elektronicznego formularza możliwe będzie do 30 listopada 2018 roku.

 

Eksperci doradzą…

Plany przedsiębiorców są analizowane przez ekspertów: zarówno specjalistów branżowych, o kompetencjach związanych z konkretnym działem B+R, jak również ekonomicznych. Eksperci mają duże doświadczenie w obszarze dotacji i współpracy nauki z biznesem w odniesieniu do specyfiki gospodarki województwa łódzkiego.

 

Skonsultuj pomysł osobiście…

Każdemu przedsiębiorcy zapewniane są indywidulane, bezpłatne konsultacje z ekspertami. W trakcie spotkania pomysł na projekt zostanie skonfrontowany z wymaganiami procesu przyznawania dotacji. Specjaliści podpowiedzą, jakie podjąć kroki i w jaki sposób przygotować projekt, aby zwiększyć jego szanse na dofinansowanie m.in. poprzez wsparcie w określeniu etapów prac i kamieni milowych w projekcie. Udzielą też wskazówek, jak prawidłowo zarządzać ryzykiem badawczym i zaplanować budżet projektu B+R.

 

Zdobądź dotacje na realizację!

Po ocenie pomysłu przedsiębiorcom o wiele łatwiej jest opracować wniosek w konkursie o dotacje. Do końca stycznia prowadzony będzie nabór tych wniosków w ramach Poddziałania I.2.2 Projekty B+R przedsiębiorstw. Na firmy z Łódzkiego czekają dotacje na przeprowadzenie badań w celu wytworzenia nowego produktu lub jego udoskonalenia. Kompletne informacje o konkursie znaleźć można na stronie RPO WŁ, dodatkowymi informacjami służy również Centrum Obsługi Przedsiębiorcy w Łodzi.

 

 

Zainteresował Cię ten wpis? Podziel się wiadomościami:
  • rpo5
  • rpo6
  • rpo7
  • instagram

 

 

rpo8

 

 

 
Top