Własny biznes w Łódzkiem? Zobaczcie, jak to się robi i skąd zdobyć pieniądze na start!

Data publikacji: 22.11.2018 r.

headerEms

Własny biznes w Łódzkiem? Zobaczcie, jak to się robi
i skąd zdobyć pieniądze na start!

W województwie łódzkim nie brakuje odważnych przedsiębiorców! Poznajcie ludzi, którzy stworzyli innowacyjne studio treningowe z prawdziwą futurystyczną technologią. Dowiedzcie się również, gdzie szukać pomocy przy zakładaniu własnej firmy!

Kto nie marzył choć raz o własnej firmie?

Żyjemy w czasach, w których nawet najdziwniejsze pomysły potrafią zadziałać i przynieść swoim autorom niemałe zyski. Jako konsumenci i klienci jesteśmy ciekawi nowości, poszukujemy kolejnych doznań, śmiało eksperymentujemy z dostępnymi na rynku produktami. Nie dziwi więc, że nie brakuje odważnych przedsiębiorców. Już klasycznymi są historie o ludziach, którzy porzucili pracę w korporacjach, zaryzykowali i… wyszli na swoje. Zdarza się oczywiście, że biznes nie wypali, ale bez odważenia się jeszcze nikt nie odniósł sukcesu.


Istnieje szereg ułatwień dla zakładających nową działalność, nie tylko w postaci ulg w przepisach czy mniejszych stawek podatkowych. Swoich sił próbować można jako start-up (pisaliśmy o nich w tym wpisie), np. w inkubatorach przedsiębiorczości. Tam pomysły mogą zostać przetestowane w warunkach rynkowych bez większego ryzyka. Istnieją również instytucje, które przygotowują ocenę pomysłu na własny biznes, analizują, symulują i zbierają opinie ekspertów oraz potencjalnych klientów.


Dostępne są też kredyty na start, a co jeszcze ciekawsze: bezzwrotne dotacje! Przedsiębiorczość jest w modzie od przeszło dwudziestu lat, nic więc dziwnego, że to również istotna kwestia dla Funduszy Europejskich. W Regionalnym Programie Operacyjnym przewidziano potężne wsparcie skierowane dla chętnych na otworzenie własnej działalności. W województwie łódzkim kilka razy w roku odbywają się konkursy o dotacje na uruchomienie działalności. Dodatkowo otrzymać można środki na edukację, szkolenia i doradztwo biznesowe, by już na starcie oprócz pomysłu mieć solidne zaplecze oraz wiedzę.

 

Elektryzujący biznes po łódzku

Dobrym przykładem przedsiębiorców, którzy zrealizowali swoje marzenie i rozwinęli firmę korzystając z unijnych środków są pomysłodawcy studia treningu Future Gym z Łodzi. Firma otrzymała dofinansowanie w kwocie 25 000 zł! Jak wiadomo, siłowni i infrastruktury sportowej wkoło nie brakuje. Co przekonało więc właścicieli Gymu do podjęcia ryzyka? Przede wszystkim innowacyjność swojego pomysłu. Próżno szukać w ich sali treningowej sztang, bieżni czy ławeczek. Klienci po wyjściu z szatni zakładają na siebie… kamizelkę do elektrostymulacji!

 

top1 

 
EMS, czyli skrót nazwy electrical muscle stimulation to ćwiczenia z wykorzystaniem impulsów elektrycznych wytwarzanych przez stymulator schowany w naszpikowanym elektroniką stroju. Prąd o niskiej częstotliwości i intensywności dociera do głęboko ukrytych warstw mięśni, znacznie je pobudzając. Przy klasycznym treningu nie jest to takie łatwe. Użytkownik kamizelki wykonuje serię prostych ćwiczeń, pozostając w ścisłej współpracy ze specjalistą - instruktorem. Czas takiej aktywności jest o wiele krótszy od zwykłego treningu - wynosi około 25 minut. EMS to propozycja dla osób, które nie mogą pozwolić sobie na długie zajęcia sportowe, cenią anonimowość i chcą, aby ich treningi były maksymalnie spersonalizowane.


W Future Gym każdy klient traktowany jest indywidualnie. Nie jest to tylko chwytliwy slogan, ponieważ warunkiem sukcesu pracy z EMS jest właściwy dobór ustawień kamizelki i zestawu ćwiczeń do warunków fizycznych danej osoby. W studiu treningowym kondycja klientów oraz ich postępy są stale monitorowane przez obsługę. Kadrę Future Gym tworzą doświadczeni sportowcy i pasjonaci ćwiczeń, którzy obiecują, że odpowiednio prowadzony trening EMS pozwala schudnąć, zwiększyć masę mięśniową, zwalczyć bóle pleców, a nawet pozbyć się cellulitu. Dodatkowo ujędrnia, poprawia formę, a nawet samopoczucie!

 

top1

 

Chętnych na szybki, ale skuteczny trening i poszukiwaczy nowych doznań zapraszamy do Future Gym na łódzkim Olechowie! Ten projekt zrealizowany został w ramach wsparcia przedsiębiorczości ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020 w partnerstwie z Łódzką Izbą Przemysłowo- Handlową.


A chętni na dotacje, gotowi założyć swój własny, wymarzony biznes – powinni monitorować stronę Wojewódzkiego Urzędu Pracy, na której co pewien czas ogłaszane są nabory wniosków o dofinansowanie. Możliwości czekające na przyszłych przedsiębiorców z chęcią przedstawią również konsultanci Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich w województwa łódzkim.

 

 

 

Zainteresował Cię ten wpis? Podziel się wiadomościami:
  • rpo5
  • rpo6
  • rpo7
  • instagram

 

 

rpo8

 

 

 

 
Top