„Fundusze po prostu” – odcinek 6, czyli AKCJA REHABILITACJA

Data publikacji: 31.10.2018 r.

rehabilitacja-1

„Fundusze po prostu” – odcinek 6, czyli AKCJA REHABILITACJA

Podobno nic tak nie boli jak kolejka do lekarza. A co, jeśli kręgosłup boli jeszcze bardziej? I to aż tak, że uniemożliwia pracę? Wtedy Fundusze Europejskie wkraczają do akcji… do akcji rehabilitacji! I oferują bezpłatny program świadczeń, dzięki któremu przywracają chorego człowieka do pionu. Sprawę od podszewki w najnowszym filmie przedstawia Wam Michalina, która dokładnie wie jak Fundusze, po prostu, dbają o mieszkańców Łódzkiego.

„Czas na naprawianie, usprawnianie, czas na rehabilitację!”

Praca fizyczna czy przy komputerze i długie godziny w samochodzie to przykładowe czynniki pogarszające stan naszego zdrowia. Przyznajmy, że kręgosłupy po takim wysiłku zasługują na solidny odpoczynek. Niestety bez niego często szwankują i utrudniają nam codzienne i zawodowe czynności. Powstał jednak program, który pomoże mieszkańcom województwa łódzkiego w przywróceniu sprawności fizycznej i powrocie na rynek pracy. Jest on skierowany specjalnie do:

  • osób po 50 roku życia
  • pacjentów z chorobą układu kostno-stawowego, mięśniowego i tkanki łącznej
  • osób narażonych na zrezygnowanie z pracy z powodów zdrowotnych lub takich, które dzięki rehabilitacji będą mogły do niej wrócić

Jeśli spełniasz te warunki, jesteś gotowy do podjęcia kilku kroków w kierunku zdrowia! Możesz za darmo dołączyć do programu, który w placówkach medycznych został zorganizowany przy udziale środków unijnych.

 

Krok pierwszy

Skieruj się do lekarza pierwszego kontaktu, aby następnie on skierował Cię do specjalisty.

Krok drugi

Specjalista po przeprowadzeniu wywiadu, zakwalifikuje Cię do programu wsparcia.

Krok trzeci

Kinezyterapia, ciepłolecznictwo, krioterapia, hydroterapia, leczenie polem magnetycznym, laseroterapia, elektroterapia, masaże i wiele więcej – to czekający Cię cykl rehabilitacji wykonywany w trakcie 15 dni.

Krok czwarty

Coś dla ciała, coś dla ducha, czyli dodatkowe warsztaty psychoedukacyjne, które pomogą odkryć Twoje możliwości, dodadzą otuchy i zachęcą do powrotu do pracy.

 

Na zakończenie programu specjaliści przekażą Ci porady i wskazówki, które pomogą utrzymać się w dobrej formie przez długi czas. „A wszystko to po to, aby przywrócić człowieka społeczeństwu!”

Program rehabilitacji leczniczej realizowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach RPO WŁ prowadzony jest w tych poradniach, przychodniach i centrach medycznych na terenie całego województwa łódzkiego.

Chcesz dowiedzieć się jeszcze więcej? Koniecznie obejrzyj szósty odcinek „Funduszy po prostu”, w którym Michalina na pewno rozwieje wszystkie wątpliwości.

 

 

 

 

Zainteresował Cię ten wpis? Podziel się wiadomościami:
  • rpo5
  • rpo6
  • rpo7
  • instagram

 

 

rpo8

 

 

 
Top