CZY WIESZ, ŻE W ŁÓDZKIEM…

Data publikacji: 19.10.2018 r.

dzieci-2-1

CZY WIESZ, ŻE W ŁÓDZKIEM…

Inwestycje w młodych ludzi są niezbędne dla rozwoju województwa. Mądrzy przedsiębiorcy, wykształceni specjaliści, zawodowcy na najwyższym poziomie – to osoby niezwykle ważne dla naszej przyszłości. Fundusze Europejskie dają o sobie znać na wielu płaszczyznach, w dużej mierze również w edukacji. Przyjrzyjmy się zatem, jak wygląda funduszowe ABC dla szkolnictwa województwa łódzkiego.

Dziś opowiemy Wam o trzech powiatach, które dzięki środkom unijnym mogły zrealizować projekty w szkołach podstawowych i ponadgimnazjalnych.

 

A więc zacznijmy od Rogowa

W powiecie brzezińskim ważne dofinansowania z Unii Europejskiej trafiły do małej miejscowości mieszczącej się pomiędzy Brzezinami a Skierniewicami. „Europa w szkole, uczeń w Europie” – to projekt szkoły podstawowej w Rogowie, który ma za zadanie poprawić jakość kształcenia uczniów, a także rozwinąć ich zainteresowania. Zakłada gruntowne wyposażenie pracowni, by mogły w jak największym stopniu służyć rozwijaniu u uczniów tzw. kompetencji cyfrowych, czyli zapoznawać ich oraz nauczycieli ze współczesną techniką i nowymi mediami. Zwrócono również uwagę na sam budynek szkoły, który dzięki projektowi „Przebudowa poddasza i dachu budynków Zespołu Szkół w Rogowie na zautomatyzowane planetarium oraz adaptacja i wyposażenie pomieszczeń budynku do celów dydaktycznych”, zyskał nowe życie. „Termomodernizacja budynku oraz modernizacja systemu grzewczego w budynku Szkoły Podstawowej w Rogowie” to kolejne przedsięwzięcie niezwykle usprawniające działanie placówki. Łączna kwota dofinansowań wyniosła ponad 2,5 miliona zł.

 

Bełchatów w praktyce

„Praktyka czyni mistrza – specjalistyczne zajęcia i staże dla uczniów Technikum Mechanicznego w Zelowie i Technikum Ekonomiczno-Hotelarskiego w Bełchatowie” to projekt, który ma na celu pokazać, jak w praktyce wykorzystywać zdobywaną wiedzę. Szkolenia oraz staże dotyczą popularnych na rynku pracy dziedzin: grafiki komputerowej, mechaniki pojazdowej, logistyki, a nawet branży barmańskiej i kelnerskiej. Dofinansowanie unijne wyniosło ponad 420 tys. zł.

Kolejne przedsięwzięcie zatytułowane „Kosmiczna wiedza – kursy i szkolenia dla uczniów ZSP nr 3 w Bełchatowie” przeznaczone jest dla młodzieży, która niebawem wkroczy na rynek pracy. Kurs spawania, kurs dla operatora wózków jezdniowych, szkolenia z tematyki odnawialnych źródeł energii czy branży komputerowej – wszystkie odpowiadają na potrzeby rynku. Dotacje sięgnęły ponad 1,5 mln zł.

 

Cały Piotrków wspiera młodych

„Lepszy start w przyszłość w gminie Ręczno” obejmuje kursy, szkolenia i warsztaty rozwijające umiejętności uczniów. Dzięki Funduszom Europejskim kładzie się tam większy nacisk na edukację młodych ludzi. W szkole podstawowej w Ręcznie podniesiono jakość kształcenia i rozwijania umiejętności, w czym pomogły dotacje o wartości ponad 420 tys. zł.

„Wyższe kwalifikacje i doświadczenie zawodowe szansą dla uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Czarnocinie”. W tym projekcie w ramach dofinansowania wybrane kierunki kształcenia zostaną dostosowane do regionalnego rynku pracy, dzięki czemu zmniejszy się ryzyko bezrobocia po ukończeniu szkoły.

Województwo łódzkie chętnie inwestuje w edukację swoich mieszkańców, a Fundusze Europejskie, są niezwykle pomocne w tych działaniach. Jako przykład zachęcamy do zapoznania się z informacjami na temat dofinansowań w powiecie bełchatowskim, piotrkowskim oraz brzezińskim.

 

  

 

Zainteresował Cię ten wpis? Podziel się wiadomościami:
  • rpo5
  • rpo6
  • rpo7
  • instagram

 

 

rpo8

 

 
Top