Czy wiesz, że...

Data publikacji: 04.10.2018 r.

czy-wiesz-ze-1

Czy wiesz, że...

W Łódzkiem zmieniamy rzeczywistość dzięki Funduszom Europejskim. Brzmi banalnie, a wcale tak oczywiste nie jest. Dlatego przedstawiamy prosto i konkretnie, co się zmieniło. Skupmy się dziś dla przykładu na jednej części województwa i jak przez soczewkę przyjrzyjmy się zmianom w powiecie pabianickim.

czy-wiesz-ze-2 Przyszkolna hala sportowa

Budowa przyszkolnej hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Konstantynowie Łódzkiem to inwestycja bezsprzecznie ważna i potrzebna. Ponad 2,5 mln złotych dofinasowania przeznaczono na salę gimnastyczną, szatnie, WC, udogodnienia dla niepełnosprawnych, magazyny sprzętu sportowego i pomieszczenia techniczne. Budynek powstaje w systemie pasywnym, a to oznacza, że jest energooszczędny, a przez to – przyjazny środowisku!

 

czy-wiesz-ze-2 Doposażona straż pożarna

Strażak to według badań niezmiennie jeden z najbardziej zaufanych zawodów w Polsce. Na to zaufanie pracuje też niezawodny sprzęt. Dlatego OSP w Pabianicach dzięki dotacjom uzyskało nowy samochód ratowniczo-gaśniczy. Samochód wyposażony jest w najnowsze i wysokiej jakości rozwiązania techniczne umożliwiające samodzielne prowadzenie skutecznej akcji.

 

czy-wiesz-ze-2 Miejsca w przedszkolach

Problem kolejek na liście zapisów do przedszkola zmniejsza się m.in. dzięki dotacjom. I tu znów Konstantynów jest tego świetnym przykładem. 40 nowych miejsc wychowania przedszkolnego przy Szkole Podstawowej nr 2 w Konstantynowie pozwoliło poprawić sytuację wielu rodzin i dzieci w powiecie.

 

czy-wiesz-ze-2 Przyłącza kanalizacyjne

Dobrym przykładem z powiatu jest także budowa sieci kanalizacyjnej oraz sieci wodociągowej na terenie gminy Ksawerów. Tak „przyziemne” sprawy przyczynią się do podniesienia standardu życia ponad 250 osób, do których mieszkań przyłączono sieć kanalizacyjną.

 

czy-wiesz-ze-2 Innowacje w biznesie tekstylnym

Bielizna termoaktywna odporna na insekty? Nowe włókna celulozowe o rewolucyjnych właściwościach? To pomysły przedsiębiorców z powiatu pabianickiego wspierane dotacjami. Innowacje wprowadzone w firmach Active Pro Sp. z o o. oraz w zakładzie włókienniczym Biliński Sp. j. to wycinek możliwości, które dają fundusze. Nowe technologie i metody produkcji są wizytówką całego regionu!

 

To nie koniec!

 Pełną listę zmian w powiecie pabianickim lub innym wybranym można przeczytać

na portalu mapadotacji.gov.pl.
Wszystkie inwestycje i programy objęte dofinansowaniem znajdziemy właśnie tam,
a aktualne nabory wniosków konkursowych można sprawdzić na rpo.lodzkie.pl.

czy-wiesz-ze-3 rpo.lodzkie.pl

  

 

Zainteresował Cię ten wpis? Podziel się wiadomościami:
  • rpo5
  • rpo6
  • rpo7
  • instagram

 

 

rpo8

 

 
Top