OD PRZYBYTKU GŁOWA NIE BOLI, A REGION ROŚNIE W SIŁĘ – część 2

Data publikacji: 19.09.2018 r.

osiagniecia-1

OD PRZYBYTKU GŁOWA NIE BOLI, A REGION ROŚNIE W SIŁĘ – część 2

W Łódzkiem nie brakuje pomysłów, śmiałych wizji, chęci pomocy innym. Mieszkańcy, przedsiębiorcy, organizacje, fundacje, jednostki samorządowe, naukowcy – wszyscy mogą korzystać z dotacji, wszyscy odczuwają pozytywne zmiany, dzięki którym zachodzą. Zobaczcie, jakie sukcesy wspólnie odnieśliśmy!

Cztery lata z dotacjami w ramach RPO zaowocowało rozwojem całego regionu. Mieszkańcy Łódzkiego mają gdzie wypoczywać z rodziną, ich firmy mają szansę na bycie innowacyjnymi i konkurencyjnymi, jeździmy po nowych drogach, nowymi pojazdami komunikacji miejskiej. Dzisiaj przedstawiamy kolejną pulę ciekawostek ukazujących liczby – twarde dane o tym, co udało się zrobić!

 

CZY WIECIE, ŻE DZIĘKI NASZEJ WSPÓLNEJ PRACY PRZY WSPARCIU Z FUNDUSZY EUROPEJSKICH…

 

osiagniecia-2
 

1397 osób

które opiekują się dziećmi do lat 3 będzie objętych programem wsparcia? Rodzice mają mieć lepsze warunki do powrotu do pracy. Uda się stworzyć miejsca w żłobkach oraz pomóc osobom chętnym na założenie działalności jako opieka dla najmłodszych, by ich rodzice wrócili do wykonywania swoich zawodów.

 

 

osiagniecia-3
 

4582 osób

zagrożonych ubóstwem otrzyma wsparcie? Na co dzień pracownicy instytucji społecznych starają się dotrzeć do osób wymagających pomocy. Chcą pokazać im sposoby na poprawę swojej sytuacji życiowej, a czasem pomóc w sposób doraźny. Dzięki dotacjom mogą zorganizować szeroko zakrojone programy wsparcia.

 

 

osiagniecia-4
 

105 placówek

kształcenia zawodowego zyska nowy sprzęt? Wyposażenie klas, warsztatów oraz materiały dydaktyczne pomogą przyszłym fachowcom w zdobywaniu zawodowych szlifów. Praktyka czyni mistrza, a warunki nauki w dużej mierze przekładają się na późniejszy sukces w wybranej branży.

 

 

osiagniecia-5
 

113 projektów B+R

przeprowadzą firmy i jednostki naukowe z Łódzkiego? Dotacje pomogą zacieśniać współpracę przedsiębiorstw ze światem nauki. Razem opracują innowacje, stworzą nowe produkty i zdobędą pozycję na rynku. To również środki na sprzęt, wyposażenie laboratoriów i centrów badawczych w siedzibach firm z województwa.

 

 

osiagniecia-6
 

123,39 km dróg

na terenie województwa zostanie przebudowanych? Te większe i te lokalne. O równej powierzchni. Z chodnikami i ścieżkami dla rowerów. Drogi są nam potrzebne, a z dofinansowaniem unijnym nie są takie drogie.

 

 

osiagniecia-5
 

13 jednostek służb ratunkowych

otrzyma nowy sprzęt? Niezbędne do ratowania życia narzędzia trafią do tych, którzy na co dzień walczą o nasze zdrowie i bezpieczeństwo. To również wyposażenie służące do walki ze skutkami katastrof.

 

 

osiagniecia-6
 

86,14 km kanalizacji sanitarnej

dotrze do naszych domów? To ponad połowa długości autostrady A2 pomiędzy Łodzią a Warszawą!

 

 

osiagniecia-10
 

5556 uczniów

szkół i placówek kształcenia zawodowego będzie mogło uczestniczyć w stażach i praktykach? W edukacji teoria jest równie ważna, co zyskiwania prawdziwego doświadczenia. W trakcie praktyk pracodawcy często zauważają najzdolniejszych i proponują im etat jeszcze w trakcie nauki.

 

  

Dowiedz się więcej

 

Chcesz wiedzieć, jak zdobyć dotacje na swój cel?
Chcesz wiedzieć, jak postępują prace przy dofinansowywanych projektach?

 

Szukaj dotacji i informacji
  • rpo5
  • rpo6
  • rpo7

 

 

rpo8

 

 

 
Top