OD PRZYBYTKU GŁOWA NIE BOLI, A REGION ROŚNIE W SIŁĘ – część 1

Data publikacji: 19.09.2018 r.

osiagniecia-1

OD PRZYBYTKU GŁOWA NIE BOLI, A REGION ROŚNIE W SIŁĘ – część 1

Pomysłowość mieszkańców, wizje przedsiębiorców, chęć zmian i rozwoju. Łódzkie wykorzystuje Fundusze Europejskie na wielu płaszczyznach – zobaczcie wybrane osiągnięcia, którymi wszyscy możemy się cieszyć!

Transport, turystyka, biznes i nauka, ochrona zdrowia i środowiska, edukacja, praca, budownictwo… W województwie łódzkim dotacje unijne są stale wykorzystywane i wciąż czekają na wykorzystywanie! Zmiany, które dzięki nim zachodzą czasem przyjmują formę spektakularnego budynku, a czasem przejawiają się w nowych ławkach i nasadzeniach w parku. Korzystając z darmowych badań profilaktycznych czy kupując innowacyjne produkty, czasem nie wiemy nawet, że możemy to robić dzięki chęci mieszkańców regionu wspartej dotacjami z Regionalnego Programu Operacyjnego.

 

CZY WIECIE, ŻE DZIĘKI NASZEJ WSPÓLNEJ PRACY PRZY WSPARCIU Z FUNDUSZY EUROPEJSKICH …

 

osiagniecia-2
 

160 km szlaków turystycznych

pojawi się na mapie naszego województwa? To kilometry tras pomiędzy niesamowitymi zabytkami i atrakcjami wijące się pośród pięknej przyrody. Dziesiątki pomysłów na rodzinne wycieczki dla mieszkańców, troska o dziedzictwo i zainteresowanie lokalną turystyką!

 

 

osiagniecia-3
 

477 budynków

przejdzie gruntowną termomodernizację? Domy, szkoły, przedszkola, obiekty użyteczności zostaną docieplone i zyskają nowe elewacje. Mowa tu również o wieżowcach, w których mieszkają setki rodzin!

 

 

osiagniecia-4
 

752 prywatnych przedsiębiorstw

zczególnie z sektora mikro, małych i średnich firm otrzyma wsparcie na swoją działalność i obieranie nowych kierunków rozwoju? Pomoże im to rozwinąć biznesowe skrzydła i zwiększyć swoją konkurencyjność.

 

 

osiagniecia-5
 

105,99 ha powierzchni województwa

to tereny, które będą objęte rewitalizacją? To około 150 pełnowymiarowych boisk do piłki nożnej! Rewitalizacja z funduszami pozwala nam cieszyć oczy i być dumnym, że symbole naszej przeszłości wciąż są piękne i funkcjonalne.

 

 

osiagniecia-6
 

1241 jednostek wytwarzania energii

z odnawialnych źródeł będzie służyć mieszkańcom regionu? Zielona moc tętni w Łódzkiem, a będzie jej więcej!

 

 

osiagniecia-5
 

14792 osób bezrobotnych

zostało objętych programem wsparcia? W tym 1443 osób bez pracy otrzymało bezzwrotne środki na rozpoczęcie swojej działalności.

 

 

osiagniecia-6
 

116 nowych pojazdów

zacznie przewozić mieszkańców w publicznym transporcie? Komunikacja miejska w regionie zyskuje nowe jednostki taborów: czyste, sprawne, nowoczesne.

 

Dowiedz się więcej

  

Już niedługo kolejna porcja ciekawostek, liczb i sukcesów Łódzkiego!
Szukaj dotacji i informacji:
  • rpo5
  • rpo6
  • rpo7

 

 

rpo8

 

 
Top