CZYM JEST BUR? GDZIE SZUKAĆ FUNDUSZY NA SZKOLENIA DLA PRZEDSIĘBIORCÓW I PRACOWNIKÓW?

Data publikacji: 13.09.2018 r.

bur-1

CZYM JEST BUR? GDZIE SZUKAĆ FUNDUSZY NA SZKOLENIA DLA PRZEDSIĘBIORCÓW I PRACOWNIKÓW?

W Łódzkiem istnieje duża oferta pomocy dla chętnych na rozwój zawodowy. Wsparcie mogą otrzymać zarówno przedsiębiorcy, jak i pracownicy. Dodatkowo znajdą się też środki dla instytucji organizujących szkolenia, doradztwo, kursy.

LEPIEJ DLA PRZEDSIĘBIORCÓW - LEPIEJ DLA PRACOWNIKÓW - LEPIEJ DLA GOSPODARKI

Dziesiąta oś priorytetowa RPO skupia się na zwiększeniu adaptacyjności na szeroko pojętym rynku pracy. Organizowane są w niej konkursy o dotacje, które mają wspierać mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa oraz ich pracowników. Nadrzędne cele osi to: wzrost konkurencyjności, podnoszenie kwalifikacji zawodowych, zdobywanie nowych umiejętności i w końcu przeciwdziałanie negatywnym zmianom gospodarczym. Dodatkowo duży nacisk kładziony jest na aktywizację zawodową, np. osób, które opiekują się małymi dziećmi. To wszystko ma służyć polepszeniu sytuacji zawodowej mieszkańców, a także stanu regionalnej gospodarki.

Budżet na realizację tych działań jest naprawdę pokaźny, wynosi ponad 49 mln euro! Część puli przeznaczona jest na realizowanie szeroko zakrojonych programów wsparcia, których obsługą zajmują się wyspecjalizowane instytucje.

 

GDZIE SZUKAĆ WSPARCIA DLA PRZEDSIĘBIORCÓW I PRACOWNIKÓW?

Instytucje oferujące rozwój zawodowy mogą zostać wpisane do Bazy Usług Rozwojowych (zwanej BURem), za którą odpowiedzialna jest Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (w skrócie PARP).

BUR to platforma kumulująca usługi rozwojowe. W Bazie znajdują się tylko zweryfikowane instytucje, organizujące pogramy wsparcia dla sektora MŚP. Przedsiębiorcy mogą najczęściej otrzymać fundusze, zwane Bonami rozwojowymi, które nawet w 80 % wartości pokrywają wykupienie usług w tychże instytucjach. Usługi rozwojowe to właśnie szkolenia, coaching, doradztwo biznesowe, kursy, studia podyplomowe. Korzystać mogą z nich sami właściciele firm, a także ich pracownicy.

W województwie łódzkim warto zapoznać się z następującymi ofertami:

 

NA PRZYSZŁOŚĆ

Warto dodać, że w ostatniej turze jednego z naborów X Osi Priorytetowej trzech wnioskodawców dostało zielone światło na przeprowadzenie swoich projektów, a ich łączna kwota dofinansowania wyniosła ponad 56 mln zł. Są to: HRP Group z projektem „Przepis na rozwój 2”, Krajowe Centrum Pracy z projektem „ŁORKK”, a także Łódzki Dom Biznesu z „Mennicą Usług Szkoleniowych”. Warto na bieżąco sprawdzać ich strony internetowe, by nie przegapić okazji na otrzymanie Bonów, gdy projekty zostaną uruchomione!

Natomiast instytucje chętne na organizowanie programów wsparcia zawodowego powinny monitorować ogłaszane konkursy o dotacje na stronie RPO WŁ.

 

  

Zainteresował Cię ten wpis? Podziel się wiadomościami:
  • rpo5
  • rpo6
  • rpo7

 

 

rpo8

 

 
Top