POROZMAWIAJMY O PRZYSZŁOŚCI ŁÓDZKIEGO: SEMINARIUM I KONCERT MARCINA WYROSTKA Z ZESPOŁEM CORAZON

Data publikacji: 12.09.2018 r.

seminarium-1

POROZMAWIAJMY O PRZYSZŁOŚCI ŁÓDZKIEGO: SEMINARIUM I KONCERT MARCINA WYROSTKA Z ZESPOŁEM CORAZON

Każdy może za darmo wziąć udział w spotkaniu na temat Funduszy Europejskich dla województwa łódzkiego. Poruszone będą trzy kluczowe tematy: zdrowie, rozwój i przyszłość polityki spójności, a całe seminarium w Hotelu Andel’s zwieńczy muzyka na wysokim poziomie.

Seminarium „Fundusze Europejskie dla Łódzkiego. Na zdrowie, na rozwój, na przyszłość” odbędzie się 21 września w Łodzi. Wstęp jest bezpłatny, a zgłoszenia udziału przyjmowane są poprzez formularz internetowy.

 

UWAGA - NIESPODZIANKA!

Dodatkowo dla pierwszych 30 chętnych osób przewidziano prezent – zaproszenie na zwiedzanie Muzeum Sztuki w Łodzi.

Spotkanie zostanie podzielone na trzy sekcje, które będą dotyczyły ważnych dla regionu i jego mieszkańców tematów:

 

PRZYSZŁOŚĆ REGIONU

Najpierw skupimy się na omówieniu polityki spójności, w tym przyszłego budżetu UE. Dla przypomnienia - główne założenia polityki spójności to wspieranie działań, które prowadzą do wyrównania warunków ekonomicznych i społecznych we wszystkich regionach Unii. Sesji o priorytetach tej polityki w Łódzkiem, towarzyszyć będzie debata z udziałem m.in. przedstawicieli Komisji Europejskiej i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego.

W gronie ekspertów zasiądzie pan Wolfgang Munch z Komisji Europejskiej. Będzie też czas na podsumowanie dotychczasowych działań, zrealizowanych dzięki Funduszom Europejskim w Łódzkiem.

 

ROZWÓJ I INNOWACJE

Kolejna część seminarium poświęcona będzie naborom na projekty badawczo-rozwojowe w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego. Tematem przewodnim sesji jest zagadnienie „Jak chronić swój projekt i wdrożyć na rynek wyniki badań”? To niezwykle istotna kwestia dla przedsiębiorców, ponieważ dzięki urynkowieniu innowacji mogą znacznie polepszyć swoją pozycję wobec konkurencji, a komercjalizacja wiedzy ma pozytywny wpływ na gospodarkę regionalną. Przypomnijmy, że firmy chętne na prowadzenie prac badawczo-rozwojowych oraz późniejsze wykorzystanie wyników mogą korzystać z szerokiej gamy dotacji unijnych zgromadzonych w I i II Osi Priorytetowej RPO.

W trakcie tej części seminarium głos zabiorą eksperci ds. transferu technologii i ds. Funduszy Europejskich, przedstawiciel Komisji Europejskiej oraz Urzędu Marszałkowskiego. Nie zabraknie też eksperta z Centrum Obsługi Przedsiębiorcy w Łodzi oraz beneficjentów z województwa, którym udało się wdrożyć na rynek wyniki swoich badań.

 

OCHRONA ZDROWIA

Trzecia sesja dotyczyć będzie zdrowia – tematu szczególnie ważnego dla mieszkańców województwa. Podczas seminarium, oprócz uświadomienia skali działających programów bezpłatnych badań w Łódzkiem, dowiemy się też, jak chronić zdrowie swoje i  swoich bliskich. Rad udzielać będą eksperci z dziedziny zdrowia, a o trwających i przyszłych programach profilaktycznych opowiedzą przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego.

 

KONCERT

Po zakończeniu prezentacji i dyskusji wszyscy uczestnicy będą mogli wysłuchać specjalnego koncertu Marcina Wyrostka (finalisty II edycji programu „Mam talent”) wraz z zespołem CORAZON.

 

Szczegółowy program seminarium oraz zapisy znaleźć można na stronie rpo.lodzkie.pl.

 

  

 

Zainteresował Cię ten wpis? Podziel się wiadomościami:
  • rpo5
  • rpo6
  • rpo7

 

 

rpo8

 

 
Top