FUNDUSZE PO PROSTU… O DZIECIACH, DOTACJACH I ŻŁOBKACH

Data publikacji: 27.07.2018 r.

fundusze-po-prostu-1

FUNDUSZE PO PROSTU… O DZIECIACH, DOTACJACH I ŻŁOBKACH

Przedstawiamy Wam kolejny odcinek Funduszy po prostu. Tym razem Michalina porusza kwestię niezwykle bliską milionom polskich rodzin – opiekę nad małymi dziećmi i powrót do pracy.

Okres ciąży i chwile przeznaczone na opiekę nad niemowlakiem to piękny czas, w którym rodzicie i dziecko powinni być najważniejsi. Jednak w końcu życie musi powoli kierować się na swoje wcześniejsze tory – rodzice powinni wrócić do pracy.

 

Nie zawsze jest to proste. Dużym problemem dla wielu rodziców jest brak możliwości zapewnienia maluchom opieki na czas wykonywania obowiązków zawodowych. Instytucją, która powinna sprawować w tym czasie pieczę nad maluchami jest żłobek. Niestety, często w żłobkach brakuje wolnych miejsc. Nie każda rodzina może liczyć na skorzystanie z pomocy rodziny lub pozwolić sobie na wynajęcie niani.

 

W Regionalnym Programie Operacyjnym Województwa Łódzkiego przewidziano konkursy, w których można otrzymać dotacje na działalność sprzyjającą poprawie warunków powrotu do pracy rodziców dzieci do lat 3. Fundusze Europejskie podchodzą do tej kwestii na dwa sposoby.

 

Pierwszy to wsparcie w tworzeniu instytucji ułatwiającym zdobycie pracy rodzicom, jak choćby doradztwo zawodowe.

 

A drugi to realna pomoc dla tych, którzy zdecydują się stworzyć nowe miejsca opieki nad maluchami, by ich rodzice mogli pracować. Dofinansowania sprzyjają powstawaniu i wyposażaniu żłobków czy klubów dziecięcych. Znajdą się także środki na zapewnienie personelu, a nawet na prowadzenie działalności jako niania.

 

Więcej o konkursach na dotacje można znaleźć w opisach X Osi priorytetowej na rpo.lodzkie.pl

 

Przed lekturą warto wysłuchać Michaliny! Przed Wami następny odcinek pełen fachowej wiedzy, przekazanej „po prostu”, ludzkim językiem. Wciskajcie Play i oddajcie się w ręce Michaliny:

 

 

 

 

Zainteresował Cię ten wpis? Podziel się wiadomościami:
  • rpo5
  • rpo6
  • rpo7

 

 

rpo8

 
Top