Dotacje na założenie firmy z "Funduszami po prostu"

Data publikacji: 11.07.2018 r.

fundusze-po-prostu-cz2-1

Dotacje na założenie firmy z "Funduszami po prostu"

Chcecie założyć firmę i potrzebujecie pieniędzy, ale ilekroć zaglądacie do skarbonki tym bardziej nic w niej nie ma? Spokojna głowa - Michalina al rescate (hiszp. "na ratunek" :-))! Ona suchą stopą przeprowadzi Was przez morze zawiłości dotacyjnych.

Czego zatem dowiecie się z tego odcinka? Przede wszystkim gdzie szukać informacji o dofinansowaniach. Adresem, który musicie sobie zapisać w Waszych komputerach, telefonach, tabletach, czy czego tam używacie do błądzenia po niekończących się bezkresach Internetu jest: www.rpo.wup.lodz.pl

Ilość informacji na stronie może Was wprawić w stan lekkiego oszołomienia jednak wystarczy, że wejdziecie w zakładkę "Skorzystaj z programu", następnie "Weź udział w projekcie" i na pierwszym miejscu jest upragniona przez Was pozycja, czyli "Dotacje na rozpoczęcie działalności gospodarczej". Właśnie tam, już niedługo, bo po wakacjach znajdziecie dane kontaktowe do instytucji, u których będziecie mogli ubiegać się o dofinansowanie.

Jeżeli jednak Wasze plany biznesowe nie mogą tyle czekać, możecie także skorzystać z dotacji w Powiatowych Urzędach Pracy lub pożyczek na założenie firmy. Dane kontaktowe Urzędów Pracy znajdziecie tutaj. Z kolei niskooprocentowanych (0,175%) pożyczek udziela Polska Fundacja Przedsiębiorczości - po więcej informacji kliknijcie z kolei tutaj. Wiemy wprawdzie, że pożyczka nie jest tak fajna jak dotacja, ale możecie przeczytać nasz poprzedni wpis im poświęcony. Ci, którzy z nich skorzystali na pewno tego nie żałują.

O czym jeszcze będzie mówić Michalina? Oczywiście kto może się ubiegać o dotację, ale także w jaki sposób przebiega rekrutacja prowadzona przez wspomniane instytucje udzielające wsparcia. Dowiecie się także jakie dokumenty musicie przeczytać od deski do deski. No i wreszcie ile tych pieniędzy dostaniecie i na co możecie je przeznaczyć.

Wszystkie potrzebne Wam informacje, podane w prosty i zrozumiały dla każdego sposób, do tego w jedynym i niepowtarzalnym stylu naszej prowadzącej, znajdziecie poniżej :-) Polecamy Wam także nasze poprzednie wpisy, z których dowiecie się jak dobrze przygotować opis Waszych pomysłów na biznes – część 1 i część 2. No i możecie także sprawdzić, jak sobie radzą Ci, którzy założyli swoje wymarzone firmy korzystając z dotacji:

Słodka Babeczka | Miłość od pierwszego kęsa – pracownia przepysznych wypieków artystycznych

Agencja Muzyczna Live Session – agencja muzyczna i zespół w jednym, grający muzykę pop / rock / disco w wyjątkowych, jazzowych aranżacjach

DT Jewellery – ręcznie robiona biżuteria artystyczna, łącząca minimalizm z nowoczesnym i oryginalnym wzornictwem

Klinika Nail SPA – po mistrzowsku zajmują się paznokciami, tworząc na nich małe dzieła sztuki.

  

 

  

 

Zainteresował Cię ten wpis? Podziel się wiadomościami:
  • rpo5
  • rpo6
  • rpo7

 

 

rpo8

 
Top