Zacznij weekend w czwartek …w Lisowicach!

Data publikacji: 06.07.2018 r.

koluszki-1

Zacznij weekend w czwartek …
w Lisowicach!

Wakacyjne weekendy to te szczególnie wyczekiwane przez nas, bardziej niż każde inne w ciągu roku. Pomysłów na to, jak dobrze spędzić lipcowy weekend w Łódzkiem nie brakuje w Lisowicach koło Koluszek. Co więcej, w zadowolenie wprowadza nas fakt, że weekend trwa tam dłużej niż w innych miejscowościach, bo zaczyna się już w czwartek!

 

To właśnie nad zalewem w Lisowicach, z pomocą środków z RPO WŁ 2014-2020 powstaje nowy park wodny. Wielkie otwarcie odkrytych basenów świętować będziemy przez cały weekend od 12 do 15 lipca. Wspomniane baseny to dwa zbiorniki, w których łącznie kąpać może się ok 300 osób. Pierwszy, o powierzchni 120m2 i głębokości 0,6 skierowany jest do najmłodszych. Drugi, dla dorosłych - zapewni świetną zabawę i relaks na 320m2 oraz głębokości 1,2 m. Weekend w Lisowicach, choć skupia się wokół basenów, to nie kończy się tylko na rozrywkach wodnych.

Wielkiemu otwarciu towarzyszyć będą liczne atrakcje. Będzie bardzo muzycznie i koncertowo. Już od godziny 16:00 zagrają: kapela góralska „Póki Co” i zespół MYSLOVITZ. Potężną dawkę słowiańskiej energii zapewni występ SOKÓŁ ORKESTAR. Następnie, pozostając w słowiańsko- bałkańskim klimacie, wystąpi gwiazda czwartkowego wieczoru – zespół ENEJ. Całą imprezę prowadzić będzie Katarzyna Pakosińska, której przedstawiać nie trzeba, a jej zaraźliwy uśmiech na pewno udzieli się każdemu.

Po muzycznym czwartku, w piątek zaplanowano przejazd „rowerowej masy krytycznej”, który wystartuje o 15:00 z parkingu przed Urzędem Miejskim w Koluszkach i pojedzie w kierunku Lisowic. Sobota nad zalewem w Lisowicach upłynie pod znakiem zawodów wędkarskich dla dzieci i młodzieży prowadzonych przez Polski Związek Wędkarski, których rozstrzygnięcie i wręczanie nagród nastąpi o 15:00 w niedzielę. Weekend w Lisowicach zakończą pokazy ratownictwa wodnego i technicznego straży pożarnej.

W kolejne weekendy nad zalewem, odkryte baseny będą do dyspozycji wszystkich chętnych codziennie od 10:00 do 18:00 przez całe wakacje. Koniec sezonu zaplanowany jest na 2 września. Nic, tylko zaczynać weekend w Lisowicach!

 

koluszki-2

 

 

 

Zainteresował Cię ten wpis? Podziel się wiadomościami:
  • rpo5
  • rpo6
  • rpo7

 

 

rpo8

 
Top