Przyjaciele Łódzkiego… prosto z Internetu!

Data publikacji: 04.07.2018 r.

przyjaciele-lodzkiego-1

Przyjaciele Łódzkiego… prosto z Internetu!

Żyjemy w erze social media. Blogi, vlogi, selfiaki otaczają nas na każdym kroku. Jak w świecie widzianym przez ekran smartfona radzi sobie Łódzkie?

Jest coś, co łączy podróżników dokumentujących swoje wyprawy w sieci, instagramerkę zajmującą się designem oraz matkę piszącą książki o swojej codzienności. To przyjaciele Łódzkiego, ambasadorowie Funduszy Europejskich. Każdy realizuje swoje osobiste projekty, prezentuje pasje, a dodatkowo ukazuje uroki i możliwości naszego województwa. Poznajcie ich bliżej!

 

Manufaktura Splotów

Czyli Joanna. Niestrudzona poszukiwaczka piękna i magii w nawet najbardziej prozaicznych czynnościach. Jej kadry na Instagramie to bardzo estetyczne, idealnie skomponowane zapisy codziennego życia. Kto by pomyślał, że kubek kawy w towarzystwie winogrona może stać się małym dziełem sztuki?

Joanna samodzielnie tworzy ozdoby do domu według własnego pomysłu. Poświęca wiele czasu i pracy, by każdy przedmiot był perfekcyjnie, misternie wykonany. Internetowa społeczność pokochała jej wyczucie piękna, śledzi każde zdjęcie i poluje na kolejne utkane koce czy narzuty. Nasza ambasadorka jest bezgranicznie zakochana w przyrodzie. Nic nie sprawia jej większej przyjemności, niż przebywanie na łonie natury. Szczególnie w Łódzkiem, bo cudowne miejscówki znajdują się w zasięgu rowerowych wycieczek. Miejsca, z którymi wiąże wiele wspomnień i oazy spokoju wśród lasów i rzek to tematy, którymi z chęcią dzieli się na swoich kanałach społecznościowych. Na swojej drodze spotyka efekty dofinansowań unijnych, a sięgając pamięcią do czasów dzieciństwa, potrafi wskazać realne zmiany w swoim otoczeniu. Jeśli macie ochotę podziwiać nasze województwo wraz z Manufakturą Splotów, zaglądajcie na nie jak najczęściej!

 

Ready for Boarding

Kamila i Rafał są parą. Pełną parą planują kolejne wojaże. Uwielbiają odwiedzać nowe miejsca, poznawać ich specyfikę i tubylców. Na własnej skórze.

Nie są historykami sztuki, archeologami czy profesjonalnymi fotografami. Chcą inspirować i udowadniać, że każdy może poznawać świat na swój sposób. Jak sami mówią, nie jest to trudne ani nieosiągalne. Ostatnio uczą sztuki poznawania także swoją córkę - Oliwię. Każda podróż jest dla nich wielką przygodą! Nie tylko egzotyczne wyprawy do Meksyku czy Chin. Z radością wyruszają również do bliższych destynacji zlokalizowanych na obszarze Łódzkiego, często szlakiem Funduszy Europejskich. Zrewitalizowane starówki, popularne i mniej popularne zabytki, atrakcje turystyczne… Wszystko okraszone przydatnymi poradami, opisane i sfotografowane bez zbytniego zadęcia. Szukajcie Ready for Boarding na ich blogu i kanałach społecznościowych.

 

Krystyno, nie denerwuj matki

Krysia to córka. Michalina to matka, która szturmem podbija Internet i półki księgarni. Lekko satyrycznym okiem opisuje realia życia rodziny, głównie na swoim blogu. W jej tekstach jest coś, co pozwala każdemu odnaleźć kawałek siebie samego. Podobne problemy, podobne przemyślenia. Korzenie i wspomnienia także znajdują swoje zasłużone miejsce w jej zazwyczaj zwariowanych relacjach na Instagramie, Facebooku czy blogu. Często to właśnie w nich Michalina wspomina o Łódzkiem, o uczuciach do regionu, rodzinnych wycieczkach.

Ostatnio Michalina spełnia się w zupełnie dla siebie nowej roli. Została bowiem mianowana przewodnikiem po meandrach unijnych dofinansowań, urzędniczych druków i wymagań wobec początkujących przedsiębiorców. Ludzkim językiem prowadzi cykl „Fundusze po prostu” w serwisie Youtube. Dzięki jej poradom zakładanie pierwszej firmy, ubieganie się o dotacje czy poszukiwanie kluczowych informacji staje się o wiele prostsze!

 

Naszych przyjaciół Łódzkiego znajdziesz na ich kanałach social media: 

 

 
Zainteresował Cię ten wpis? Podziel się wiadomościami:
  • rpo5
  • rpo6
  • rpo7

 

 

rpo8

 
Top