Nie tylko dotacje, czyli o unijnych pożyczkach dla firm słów kilka

Data publikacji: 08.06.2018 r.

nie-tylko-dotacje-1

Nie tylko dotacje, czyli o unijnych pożyczkach dla firm słów kilka

Popularne powiedzenie mówi "dobry zwyczaj, nie pożyczaj". Jednak w dzisiejszym wpisie chcielibyśmy Wam pokazać, że firmę można skutecznie rozwijać nie tylko za pomocą dotacji. Niskie oprocentowanie bez dodatkowych kosztów i szybka decyzja – to nie jedyne zalety pożyczek JEREMIE 2 ze środków RPO WŁ 2014-2020.

 

nie-tylko-dotacje-2

 

Po pierwsze – tani pieniądz

 

Wystarczy, że Wasza firma znajduje się na terenie województwa łódzkiego i dzięki temu zyskujecie dostęp do taniego kapitału na jej finansowanie. Czytając to zdanie pewnie zastanawiacie się jak taniego. Co zatem powiedzielibyście o oprocentowaniu 0,5% w całym okresie spłaty pożyczki? Nie, nie przewidziało się Wam – jest to możliwe. Firma musi spełniać jedynie dwa warunki – działać nie dłużej niż 2 lata i zatrudniać mniej niż 10 osób, a pożyczka może wynieść max. 70 tys. zł i trzeba ją spłacić w ciągu 5 lat. Jeszcze lepsze warunki oferują tzw. mikropożyczki dla osób dopiero planujących założenie działalności, ale im poświęcimy osobny wpis.

Jeżeli jednak Wasza firma jest obecna na rynku dłużej, albo po prostu potrzebujecie większych pieniędzy na jej rozwój, możecie skorzystać z innej oferty. W przypadku najkorzystniejszych z nich oprocentowanie będzie wtedy wynosić od 0,75% do 3,35%. Bardzo ważne jest także to, że w przypadku tych środków nie ma żadnych ukrytych kosztów, takich jak dodatkowe prowizje, ubezpieczenia itp.

Ci przedsiębiorcy, którzy już skorzystali z JEREMIE, jak np. p. Andrzej Pabich, prezes Dylen Sp. z o.o. i właściciel Zoo Safari Borysew, są bardzo zadowoleni. Firma otrzymała pożyczkę 500 tys. zł na budowę wybiegu wraz z wyposażeniem, w którym zamieszkał biały lew Sahim – jedna z wizytówek i największych atrakcji zoo. Jak podsumowuje p. Andrzej – „JEREMIE to doskonała okazja dla każdego przedsiębiorcy, który myśli przyszłościowo o swojej firmie”.

 

Po drugie – szeroki zakres finansowania

 

Chcecie kupić maszynę żeby wejść na rynek z nowym produktem albo po prostu zwiększyć produkcję Waszych wyrobów? Potrzebny jest remont magazynu i pomieszczeń socjalnych dla pracowników? Albo kupno samochodu dostawczego? A może chcecie otworzyć nowy sklep i wyposażyć go w sprzęt oraz towar? W takim razie mamy dla Was dobrą wiadomość – wszystkie te wydatki można sfinansować z pożyczki. Wystarczy wykazać we wniosku, że przyczynią się one do rozwoju firmy np. większa ilość klientów = większa sprzedaż = większy zysk.

 

Po trzecie – prosta dokumentacja

 

Najczęściej wystarczy sam wniosek, czasami jeszcze biznesplan i do tego kilka załączników. Dokumenty są jednak na tyle nieskomplikowane, że jesteście w stanie sami sobie poradzić z ich wypełnieniem. Zresztą, nawet jeżeli nie czujecie się na siłach, albo po prostu nie macie czasu, doradcy w instytucjach udzielających pożyczek chętnie Wam pomogą. Potwierdza to p. Rene Geirnaert, właściciel Pałac Ksawerów Sp. z o.o. – „[…] Współpraca z Łódzką Agencją Rozwoju Regionalnego zaskoczyła mnie na plus. To nie była czysta biurokracja, jak zazwyczaj jest w bankach. Byli bardzo pomocni: doradzili nam, co wolno, a czego nie […]”.

 

Po czwarte – szybkość

 

Wiadomo, że w biznesie liczy się m.in. szybkość podejmowania decyzji. Dlatego też na pieniądze nie będziecie długo czekać – jeżeli złożony wniosek z załącznikami jest kompletny, przyznanie pożyczki to kwestia dni a nie miesięcy. Instytucjom udzielającym wsparcia zależy przecież żebyście jak najszybciej zainwestowali te środki w rozwój Waszych firm. Jak wspomina p. Marek Pietrzak, którego firma zajmuje się dystrybucją materiałów elektrotechnicznych i elektronarzędzi „[…] Zależało nam na czasie, a szybkość procedury okazała się bezkonkurencyjna w zestawieniu z bankiem, który wymaga od kredytobiorcy przedstawienia o wiele większej liczby sprawozdań. W JEREMIE nie ma też konieczności zapewnienia takich zabezpieczeń, jakich życzy sobie bank […]”.

Jesteście zainteresowani, ale chcecie wiedzieć więcej? Wystarczy, że skontaktujecie się z jedną z instytucji udzielających pożyczek i umówicie na spotkanie z doradcą. A my mamy nadzieję, że o Waszych sukcesach będziemy mogli już niedługo przeczytać w „Galerii sukcesów” na stronie JEREMIE!

 

 

Zainteresował Cię ten wpis? Podziel się wiadomościami:
  • rpo5
  • rpo6
  • rpo7

 

 

rpo8

 
Top