Załóż firmę z Funduszami Europejskimi

Data publikacji: 08.02.2017 r.
Załóż firmę z Funduszami Europejskimi

Myślisz o rozpoczęciu prowadzenia działalności gospodarczej? Masz pomysł na firmę, ale brakuje Ci środków finansowych, by z nią wystartować? A może po prostu nie wiesz od czego zacząć? Bez obaw. Możesz liczyć na wsparcie dzięki Funduszom Europejskim.

Od początku członkostwa Polski w Unii Europejskiej wsparcie przedsiębiorczości jest jednym z priorytetowych celów, na które skierowano przyznane nam środki finansowe. Projekty unijne od lat pomagają przyszłym przedsiębiorcom poprzez dofinansowanie, pożyczkę, szkolenia, doradztwo, ale i wsparcie pomostowe. O skali zapewnionej pomocy niech świadczy fakt, że w województwie łódzkim tylko w ramach Programu Kapitał Ludzki, realizowanego w latach 2007-2013 fundusze na rozpoczęcie działalności gospodarczej – w większości przypadków bezzwrotnie – otrzymało ponad 21 tysięcy osób.

Wśród szczęśliwych właścicieli firm, którzy rozpoczęli własny biznes przy wsparciu środków unijnych jest Monika i Aleksandra (choć pamiętaj – w projektach może wziąć udział nie tylko płeć piękna!). Poznaj historie dwóch kobiet, którym się udało. Każda z innymi umiejętnościami, pasją i celem sięgnęła po fundusze. Obie są zdania, że było warto – są teraz niezależne, robią to, o czym marzyły i rozwijają własną markę.

 

Magdalena Szyndler – projektantka mody

 

Magdalena Baju – właścicielka fitness klubu

 

Mimo że droga do własnej działalności gospodarczej nie zawsze jest prosta i szybka, udział w projekcie może wiele z tych trudności rozwiązać za Ciebie. Aby poznać tegoroczne możliwości skorzystania ze wsparcia unijnego, przyjdź na spotkanie informacyjne organizowane przez Sieć Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich w województwie łódzkim. Już 13 lutego br. w 5 miastach naszego regionu konsultanci zaprezentują najświeższe informacje na temat funduszy na start Twojej firmy w 2017 roku. Zapraszamy!

 
Top