Europejskie Forum Gospodarcze

Data publikacji: 11.11.2016 r.
Europejskie Forum Gospodarcze

W tym roku Łódź będzie gościć polskich i europejskich ekspertów z dziedziny gospodarki już po raz IX. W dniach 14-15 listopada uczestnicy forum będą debatować o tym, jak zwiększyć udział handlu zagranicznego w obrotach małych i średnich przedsiębiorstw.

Przyjadą wszyscy

Jak ważna i potrzebna to impreza pokazała poprzednia edycja Forum, w której wzięło udział ponad 2000 uczestników – przedstawicieli biznesu, nauki, instytucji samorządowych i państwowych, gości specjalnych (m.in. byli prezydenci Lech Wałęsa i Aleksander Kwaśniewski).

W tym roku Forum nie zwalnia – po raz kolejny będziemy mieli do czynienia ze znakomitymi gośćmi, wśród których warto wymienić autorytety ekonomiczne - Prof. Marka Belkę, Jana Krzysztofa Bieleckiego, Henrykę Bochniarz, byłego trenera siatkarskiej reprezentacji Polski Stephane Antiga, menedżerów kultury – Jarosława Suchana, Beatę Chmiel, rektora Politechniki Łódzkiej prof. Sławomira Wiaka, marszałka województwa Łódzkiego Witolda Stępnia, a także dziennikarzy, polityków, biznesmenów.

Współpraca zagraniczna

Jak możemy przeczytać w zaproszeniu na Forum – w tym roku ma ono się skupić temacie współpracy zagranicznej – szczególnie małych i średnich firm. O swoim doświadczeniu w tym zakresie będą opowiadać uczestnicy pierwszego panelu zatytułowanego „Internacjonalizacja – Szansą na rozwój przedsiębiorczości?”. Tematyka współpracy zagranicznej będzie poruszana także w kolejnych panelach – „ŁSSE (S) Park. Najlepszy w Europie przemysłowy, technologiczny i logistyczny hub inwestycji chińskich. Fakt czy jeszcze idea?”,  „Unia Europejska – nowe otwarcie czy powolny rozpad?” oraz na konferencji „Międzynarodowa współpraca gospodarcza regionów państw grupy wyszehradzkiej z uwzględnieniem współpracy z Chinami”.

O czym będzie można porozmawiać?

Przeglądając tematy pozostałych paneli tematycznych, zobaczymy jak szeroko potraktowano gospodarkę – będzie można porozmawiać o firmach rodzinnych, stosowaniu design thinking w biznesie, inteligentnych specjalizacjach, styku biznesu i kultury, instytucjach otoczenia biznesu, współpracy biznesu, nauki i administracji, ochronie zdrowia czy społecznej odpowiedzialności biznesu.

Na które z nich wy się wybieracie?

 
Top