Dinopark – jedna z największych atrakcji dla dzieci w regionie

Data publikacji: 27.09.2016 r.
Dinopark – jedna z największych atrakcji dla dzieci w regionie

W województwie łódzkim mamy wiele miejsc, na które dzieci i ich rodzice spojrzą przychylnym okiem. A czy wiecie o tym, że jedno z nich - dostało dofinansowanie z funduszy europejskich w ramach RPO WŁ, dzięki któremu zwiększyło swoją atrakcyjność? Miejscem tym jest znajdujący się nieopodal Brzezin Dinopark.

Bywa tak, że zastanawiamy się, gdzie spędzić czas z naszymi pociechami, aby dobrze się bawiły i wróciły z uśmiechem do domu. Okazuje się, że województwo łódzkie oferuje sporo takich miejsc, a jednym z nich jest Dinopark!

Dinopark w Kołacinku, niedaleko Brzezin

Dinopark to doskonałe miejsce na połączenie nauki z zabawą. Są tam figury dinozaurów o naturalnej wielkości żywego zwierzęcia, a także bajkowe budowle. Przewodnik, oprowadzając Was po parku opowie o erze mezozoicznej i o różnych rodzajach dinozaurów. Podczas tej podróży w przeszłość, można również zobaczyć ekspozycję fotografii, wystawę skamielin, udać się na zajęcia edukacyjne czy odpocząć w pobliskim, zabytkowym parku. Oglądając wystawę geologiczno– paleontologiczną, Wasz wzrok na pewno przyciągną kości dinozaurów oraz bardzo duży okruch halitu – minerału wydobytego z kopalni soli kamiennej „Kłodawa”, która jest największą czynną kopalnią tego rodzaju w Polsce. Na wycieczkę po ścieżce mezozoicznej, która trwa około 40 minut możecie udać się od kwietnia do końca października.

Chcąc spacerować po parku bez przewodnika, można także odwiedzić Folwark Kołaciński. Powrócicie wówczas do czasu sprzed 150 lat. Zobaczycie jak funkcjonowała wówczas typowa polska wieś. W Folwarku Kołacińskim możecie obejrzeć zabytkowe maszyny, służące w tamtych czasach do pracy w polu, stylizowane chaty, pokryte strzechą z trzciny oraz kopię dawnej studni, tak zwanego żurawia, który służył do pobierania wody. W Dinoparku dzieci mogą również świetnie bawić się na placu zabaw. Szczególną atrakcją będzie dla nich własnoręczne wykopanie gigantycznego szkieletu dinozaura. W piaskownicy natomiast ukryte są okruchy złota. Wasze pociechy mogą także przejechać się kolejką oraz zagrać w różne gry na automatach.

Od połowy listopada do połowy lutego możecie udać się z dziećmi do Krainy Świętego Mikołaja, w którą na ten okres zmienia się Dinopark. Zobaczycie tutaj samego Świętego Mikołaja, renifery, które spacerują po wybiegu, Dziada Mroza, Babę Jagę oraz całą oprawę związaną ze świętami Bożego Narodzenia. Oprócz tego czekają Was tam też inne atrakcje np. spacer po Bajkowej Ścieżce, Mikołajowy Wór Pełen Niespodzianek czy kino „Pod Dzwoneczkami”. To idealne miejsce dla dostarczenia dzieciom radości i niezapomnianych wrażeń. Kraina umożliwia także zamówienie listu od Świętego Mikołaja. Wzory listów dostępne są na stronie: www.listyswietegomikolaja.pl.

Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z projektami zrealizowanymi dzięki RPO WŁ. Jak widzicie, Fundusze Europejskie wspierają rozwój dzieci z naszego regionu.

 
Top