Pociągiem w Łódzkie!

Data publikacji: 26.08.2016 r.
Pociągiem w Łódzkie!

Jak co roku latem, miłośnicy aktywnego wypoczynku mają zapewnione nie lada atrakcje. Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego, integrując współpracę z gminami regionu organizuje wycieczki pociągami, aby pokazać największe ich walory turystyczne i przyrodnicze.

Wycieczki są organizowane we współpracy z jednostkami samorządu terytorialnego: Urzędem Miasta Gminy Łask oraz Urzędem Miasta Gminy Łęczyca, Zespołem Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego, Łódzką Koleją Aglomeracyjną, Przewozami Regionalnymi.

Nie byłoby to jednak możliwe, gdyby nie środki europejskie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2007–2013. To dzięki nim zmodernizowane zostały stare składy oraz zakupione nowe. Całość inwestycji wyniosła 55 mln zł, z czego dotacja pokryła prawie 38 mln zł. Pasażerowie mogą jednak podróżować w komfortowych warunkach – klimatyzowane wagony, wygodne fotele, gniazdka do podłączenia laptopa, wieszaki na rowery czy nawet stanowiska do przewijania maluchów!

Pamiętacie Zoo Borysew, o którym pisaliśmy jakiś czas temu? Zoo, które świetnie wykorzystuje szansę, jaką dają Fundusze Europejskie? To właśnie tam zainaugurowano projekt, pierwszą wycieczkę dla dzieci. Była to nagroda w konkursie plastycznym, który promował pociągi jako alternatywną i ekologiczną formę transportu.

Na trasie pociągów stanęły również Skierniewice, co jest świetnym pretekstem, aby zobaczyć piękny dworzec oraz stanowiący wizytówkę miasta, zrewitalizowany ze środków RPO WŁ na lata 2007– 2013, plac przed dworcem.

Tegoroczny rozkład jazdy zapewnia wyjazd m.in. do Spalskiego Parku Krajobrazowego, Arboretum w Rogowie, Bolimowskiego Parku Krajobrazowego, Parku Krajobrazowego Międzyrzecza Warty i Widawki, Arkadii oraz Nieborowa.

Udział w wycieczkach jest bezpłatny. Warunkiem uczestnictwa jest posiadanie okolicznościowych biletów. Informacje dotyczące dystrybucji biletów będą dostępne na 6 dni przed planowanym wyjazdem na stronie projektu: www.pociagiem.lodzkie.pl.

Jak widzicie, łatwo jest połączyć przyjemne z pożytecznym. Dzięki lekturze naszego bloga, możecie z powodzeniem zaskoczyć znajomych wiedzą na temat tego, jak zmienia się Łódzkie dzięki środkom europejskim. A przy okazji zobaczyć to, co w regionie jest najcenniejsze.

Zostało jeszcze kilka wycieczek, więc szukajcie okazji na zdobycie biletów w Centrum Informacji Turystycznej przy ul. Piotrkowskiej 89 oraz na FB województwa łódzkiego. Z pewnością nie będziecie się nudzić.

 
Top