Magia webinariów

Data publikacji: 22.08.2016 r.
Magia webinariów

Choć aplikowanie po środki RPO WŁ nie jest bardzo trudne, to w czasie przygotowania wniosku i  prowadzenia projektu, niewątpliwie będziecie mieli pytania i potrzebę, aby ktoś Wam wytłumaczył poszczególne aspekty związane z Funduszami Europejskimi. Najlepiej byłoby spotkać się w tym celu z ekspertem. Jeśli jednak to z jakichś względów nie jest możliwe, zachęcamy do skorzystania ze spotkania w formie webinarium.

Webinaria pozwalają wziąć udział w spotkaniu wielu osobom – każdy uczestniczy w webinarium zdalnie, korzystając ze swojego komputera. Jednocześnie zostaje zachowana największa zaleta spotkania – obustronna komunikacja.  Webinarium jest prowadzone przez ekspertów, którzy dzielą się swoją wiedzą, ale każdy może zadać pytanie – czy to w specjalnej sekcji pytań, kiedy uczestnicy mają możliwość wypowiedzieć swoje pytanie czy to w formie czatu, który jest dostępny przez cały czas trwania transmisji.

Dobre webinarium jest poprowadzone według przygotowanego planu – prowadzący dokładnie wie, ile czasu może przeznaczyć na poszczególne kwestie. Przy przygotowywaniu swoich wypowiedzi, warto zwrócić uwagę, aby nie mówić zbyt szybko, nie spieszyć się. Choć dla prowadzącego omawiane kwestie mogą być trywialne, to uczestnicy zazwyczaj nie są ekspertami i będą wdzięczni za ich spokojne wytłumaczenie. W planie nie powinno zabraknąć czasu na interakcję z uczestnikami wydarzenia. Dobrym zwyczajem jest również podsumowanie całości wypowiedzi na końcu webinarium – nie od dzisiaj wiemy, że powtórzona wiedza mieszka w naszej pamięci dużo dłużej.

W kampanii promocyjnej RPO WŁ nie mogło zabraknąć webinariów. Na każdym z nich objaśniamy poszczególne aspekty procesu aplikowania do programu, prowadzenia projektu i rozliczania wniosku. Do tej pory odbyły się cztery webinaria, których zapis możecie obejrzeć poniżej:

Webinarium #1 Jak napisać skuteczny wniosek w ramach RPO WŁ?

 Webinarium #2 Podpisanie umowy o dofinansowanie oraz rozpoczęcie realizacji projektu.

Webinarium #3 Realizacja i rozliczenie projektu unijnego.

Webinarium #4 Okres trwałości w projekcie unijnym.

 

Najbliższe webinarium już w środę 31 sierpnia, o godzinie 20. Do zobaczenia!

 
Top