NOWE ŚRODKI FINANSOWE NA MIEJSCA PRACY DLA NIAŃ

Data publikacji: 24.06.2022 r.

BLOG NAGLOWEK 22 06 2022 1 1
NOWE ŚRODKI FINANSOWE NA MIEJSCA PRACY DLA NIAŃ

 

Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego ogłosił nabór do konkursu, którego główny cel stanowi powrót na rynek pracy osób sprawujących opiekę nad dziećmi do lat 3. Co umożliwi takim osobom powrót do pracy? Jakie są zasady naboru? Tego dowiecie się dzięki lekturze naszego bloga.

 

Zasady naboru – na co można uzyskać dofinansowanie

Z dofinansowania najwięcej korzyści popłynie do rodziców i opiekunów dzieci do lat 3, którzy będą mogli wrócić na rynek pracy. Jakie działania im to umożliwią? Dzięki konkursowi powstaną nowe miejsca pracy dla niań. Projekty, które przejdą pomyślnie procedurę naboru, będą finansować koszty stworzenia tych miejsc.

 

Zasady naboru – finanse

Nabór ogłoszony przez Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego jest skierowany do jednostek sektora finansów publicznych. Instytucje, które prześlą swoje zgłoszenia, wezmą udział w konkursie z pulą środków w wysokości miliona złotych. Wysokość dofinansowania dla zwycięskich projektów musi przekroczyć 458 550 złotych. Należy przy tym pamiętać, że instytucja, która weźmie udział w naborze, musi zadeklarować wniesienie wkładu własnego w wysokości przynajmniej 15 procent wartości całego projektu.

Jak wziąć udział w konkursie

Aby zgłosić się do naboru, należy przygotować i wysłać wniosek za pośrednictwem elektronicznego Generatora Wniosków. Generator jest dostępny pod adresem https://efs-fundusze.lodzkie.pl/ . Wnioski będą przyjmowane przez tydzień – od 14 do 21 lipca, do godziny 14. Rozstrzygnięcie konkursu jest planowane na październik bieżącego roku.

Dodatkowe informacje

Więcej informacji na temat konkursu – m.in. komplet dokumentów i regulamin – znajdziesz na tej stronie. A co zrobić, jeżeli szczegóły naboru budzą w nas jakiekolwiek wątpliwości? Zaczerpnąć fachowej i bezpłatnej wiedzy od ekspertów z Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich. Na terenie naszego województwa działają cztery takie placówki:

- Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Łodzi;

- Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Łowiczu;

- Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Sieradzu;

- Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Bełchatowie.

Wszystkim, którzy zdecydują się na przystąpienie do naboru Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego, życzymy doskonale przygotowanych wniosków, a w konsekwencji otrzymania dotacji na  projekty. Powodzenia!

 

 Zainteresował Cię ten wpis? Podziel się wiadomościami:

  • rpo5
  • rpo6
  • rpo7
  • instagram

 

 

ciag feprreg rrp wl ueefsi 01

 Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego

 

 
Top