ŁÓDZKIE POMAGA UKRAINIE

Data publikacji: 06.03.2022 r.

BLOG NAGLOWEK 04 03 2
ŁÓDZKIE POMAGA UKRAINIE!

 

Już ponad tydzień minął od początku rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Pomocy zaatakowanemu sąsiadowi udziela cała Polska. Województwo łódzkie nie jest wyjątkiem. W wielu miejscach w naszym regionie organizowane są zbiórki najpotrzebniejszych rzeczy. Ukraińcy są wspierani przez mieszkańców województwa łódzkiego również na wiele innych sposobów. W pomoc Ukrainie włączyli się oczywiście beneficjenci Funduszy Europejskich z naszego regionu oraz Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego. 

 

Gdzie mogą zgłaszać się obywatele Ukrainy?

Obywatele Ukrainy przebywający na terenie województwa łódzkiego mogą zgłaszać się do następujących miejsc:

- Łódzki Dom Kultury przy ulicy Traugutta 18 stał się miejscem pobytu tymczasowego dla Ukraińców. Punkt recepcyjny dla uchodźców od strony ulicy Traugutta jest czynny całą dobę.

- Radomsko uruchomiło infolinię dla obywateli Ukrainy, pod którą uzyskają oni niezbędną pomoc – 781 850 301.

- W Zgierzu Stowarzyszenie AD REM oferuje wsparcie psychologiczne i interwencyjne dla obywateli Ukrainy. Realizuje je kadra Ośrodka Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej. Więcej informacji pod numerem telefonu 609 606 282 lub pod adresem mailowym adrem@adrem.one. Stowarzyszenie AD REM znajduje się w Zgierzu przy ulicy ks. Sz. Rembowskiego 36/40.

- Pomocy psychologicznej udziela również Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Konstantynowie Łódzkim, która znajduje się przy ul. Jana Pawła II 44. Zgłoszenia są przyjmowane pod numerami 42 211 12 48 i 510 720 995 oraz drogą mailową: sekretariat@pppkonstantynow.pl. W temacie maila należy wpisać „Pomoc Ukrainie”.

 

Куди можуть повідомити громадяни України?

Громадяни України, які проживають у Лодзінському воєводстві, можуть з’являтися за такими місцями:

– Культурний центр Лодзі на вулиці Траугутта, 18 став тимчасовим місцем проживання українців. Стійка прийому біженців з боку вулиці Траугутта працює цілодобово.

– Радомсько запустило гарячу лінію для громадян України, де їм нададуть необхідну допомогу – 781 850 301.

– У Згежі Асоціація AD REM пропонує психологічну та інтервенційну підтримку громадянам України. Їх здійснюють працівники Центру екологічної психолого-психотерапевтичної допомоги. Для отримання додаткової інформації телефонуйте за номером 609 606 282 або електронною поштою adrem@adrem.one. Асоціація AD REM знаходиться в Згеж за адресою ks.Sz.Rembowskiego 36/40.

- Психологічну допомогу надає також Психолого-педагогічна клініка в Костянтинові Лодзкій, що за адресою вул. Jana Pawła II 44. Заявки приймаються за номерами 42 211 12 48 та 510 720 995 та електронною поштою: sekretariat@pppkonstantynow.pl. Темою електронного листа має бути „Допоможіть Україні".

 

Zbiórki darów – Łódź

W Łodzi zbiórki darów dla zaatakowanej Ukrainy odbywają się w następujących miejscach:

- Łódzki Dom Kultury przy ulicy Traugutta 18. Paczki można zostawić na recepcji od 8 do 20. Na recepcję dostaniecie się od ulicy Kilińskiego.

- Punkt Pomocy Charytatywnej Caritas Archidiecezji Łódzkiej przy Wólczańskiej 108. Punkt jest czynny od 8 do 16.

- Państwowa Straż Pożarna w Łodzi wraz z komendami Ochotniczej Straży Pożarnej w całym województwie prowadzi zbiórki sprzętu pożarniczego i ochrony osobistej dla ukraińskich strażaków.

 

Zbiórki darów – miasta w województwie łódzkim

Prócz Łodzi zbiórki darów prowadzone są w następujących miastach w województwie łódzkim:

- w Zgierzu dary zbierane są w budynku przy Mielczarskiego 1. Punkt jest czynny 7 dni w tygodniu – od poniedziałku do piątku w godzinach 8-19 i w weekendy od 9 do 17.

- W Bełchatowie dary można zostawiać w Szkole Podstawowej nr 5 w Grocholicach, w Gwarku na Osiedlu Dolnośląskim oraz w budynku B Urzędu Miasta przy Kościuszki 1. W celu ustalenia terminu dostarczenia paczek najlepiej skontaktować się z miejskim zespołem zarządzania kryzysowego poprzez adres mailowy zko@um.belchatow.pl lub poprzez numer telefonu 669 126 123.

- W Poddębicach zbiórkę prowadzi punkt działający w sali gimnastycznej Liceum Ogólnokształcącego imienia Marii Konopnickiej. Punt działa w poniedziałki od 8 do 17 oraz od wtorku do piątku w godzinach 8-16.

- W Rawie Mazowieckiej skład darów został uruchomiony przy Szkole Podstawowej nr 2 i znajduje się w tzw. „małej szkole”, czyli budynku za właściwym budynkiem szkoły.

 

O działaniach, które w związku z wojną na Ukrainie, będą podejmowane przez łódzkie instytucje publiczne, będziemy na bieżąco informować w serwisie rpo.lodzkie.pl oraz na profilu facebookowym Zmieniamy Łódzkie

 

 Zainteresował Cię ten wpis? Podziel się wiadomościami:

  • rpo5
  • rpo6
  • rpo7
  • instagram

 

 

ciag feprreg rrp wl ueefsi 01

 Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego

 

 
Top