Fundusze Europejskie wspierają kształcenie zawodowe

Data publikacji: 18.06.2019 r.

06 17 itFundusze Europejskie wspierają kształcenie zawodowe

Świat się zmienia, a wraz z nim zmienia się rynek pracy. Znalezenie dobrego zatrudnienia wymaga przygotowania. Odpowiednie wykształcenie, kursy, praktyki i staże to środki do celu, jakim jest satysfakcjonująca i stabilna praca. Aby ułatwić jego realizację, Fundusze Europejskie zachęcają do korzystania z ich środków przeznaczonych na kształcenie zawodowe. Rusza kolejna edycja konkuru, w którym czeka ponad 43 miliony złotych! Kto i na co może uzyskać wsparcie?

praca bez pudła

Młodzi ludzie coraz wcześniej uświadamiają sobie, że ich przyszłość zależy między innymi od tego, jaki wybiorą zawód i jak się do niego przygotują. Przemyślana decyzja to mniejsze ryzyko problemów ze znalezieniem ciekawej i dobrze płatnej pracy po zakończeniu edukacji. Jednak kształcenie zawodowe dotyczy nie tylko „młodych”. Dynamiczne zmiany gospodarcze i rozwój technologii sprawiły, że nawet wśród osób z wieloletnim stażem pracy rośnie potrzeba doskonalenia zawodowego, a nieraz całkowitego przekwalifikowania. Jednym i drugim w uzyskaniu niezbędnych kompetencji pomagają szkoły zawodowe, technika, ośrodki doradztwa edukacyjno-zawodowego, centra szkoleniowe itp. Dzięki wsparciu ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego mogą one lepiej spełniać swoją misję, a tym samym realnie przyczyniać się do walki z bezrobociem.

 

 

pieniądze czekają!

Od 28 czerwca do 15 lipca 2019 r. będzie prowadzony nabór wniosków w ramach Poddziałania XI.3.1 Kształcenie zawodowe, RPO WŁ. Z dostępnych środków mogą skorzystać podmiotygotowe na:

• rozwijanie szkół lub innych placówek oświatowych, które zajmują się kształceniem zawodowym i chcą:
      - lepiej przygotowywać swoich podopiecznych do przyszłego wykonywania pracy,
      - podnosić kwalifikacje nauczycieli,
      - zadbać o wyposażenie placówki;
• tworzenie lub rozwój placówek specjalizujących się w kształceniu zawodowym (m.in. centra kształcenia zawodowego i ustawicznego);
• realizowanie programów kształcenia praktycznego.

 

 

kształcenie zawodowe - to działa!

Dotychczas przeprowadzono dwa nabory wniosków. W rezultacie podpisano ponad sto umów o dofinansowanie. Wśród beneficjentów znalazł się Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Stanisława Staszica w Tomaszowie Mazowieckim, który uzyskał 1 133 218,66 zł na projekt „Innowacje
w gastronomii”. Jego głównym zadaniem jest uzyskanie przez 96 uczniów kompetencji w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych lub kucharz. Poza zajęciami zawodowymi uczestnikom zapewniono dostęp do nauki języka angielskiego/niemieckiego oraz płatne staże. Jednocześnie wsparcie na rozwój zawodowy uzyskało 13 nauczycieli, którzy prowadzą zajęcia w ramach projektu. Zajęcia są prowadzone w dwóch edycjach: rok szkolny 2018/2019 i 2019/2020.

 

 

przyjdź na spotkanie i dowiedz się więcej

Wszystkich zainteresowanych skorzystaniem z podobnego dofinansowania zapraszamy do udziału w bezpłatnych spotkaniach informacyjnych pn. „Kształcenie zawodowe – konkurs w ramach Poddziałania XI.3.1 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020”, organizowanych przez Sieć Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich w województwie łódzkim. Sprawdź terminy i zapisz się na spotkanie już dziś!

 

 

Zainteresował Cię ten wpis? Podziel się wiadomościami:
  • rpo5
  • rpo6
  • rpo7
  • instagram

 

 

rpo8

 
Top