Dzieciaki z milionami, czyli przedszkole marzeń w Dłutowie

Data publikacji: 04.01.2019 r.

przedszkole

Dzieciaki z milionami,
czyli przedszkole marzeń w Dłutowie

Dla naszych pociech chcemy jak najlepiej! Staramy się, by w domu miały wszystko, czego potrzebują i czego zapragną. Dlaczego nie miałyby mieć tego samego w przedszkolu? W Łódzkiem dzięki Funduszom Europejskim możliwe są inwestycje w nowoczesną edukację najmłodszych. A jakie powinno być przedszkole idealne?

Dobry start

Wychowanie dzieci to bardzo odpowiedzialne zajęcie. Rodzice nie są w stanie przebywać ze swoimi pociechami przez 24 godziny na dobę. Muszą pozwolić sobie pomóc.


Każdy, kto chodził do przedszkola z pewnością nosi w sobie wiele wspomnień z tamtego okresu… Dla dzieciaków wszystko jest wtedy nowe. Poznają obce otoczenie i rówieśników. Nagle okazuje się, że poza domem jest jeszcze cały świat, który rządzi się swoimi prawami! W dużej mierze to właśnie  przedszkole kształtuje każdego z nas jako miejsce nauki i zabawy, w którym uczymy się życia w społeczeństwie. Maluchy poznają nowych kolegów i wchodzą z nimi w nieznane wcześniej interakcje. To tam nawiązują pierwsze przyjaźnie. Rozmawiają, bawią się, rozwiązują problemy, a także wyrażają swoje emocje. Uczą się dzielić i współpracować. To nauka na całe życie!


Ważne jest, aby poza domem dzieci czuły się komfortowo. Przedszkolne pomieszczenia muszą być przede wszystkim bezpieczne. Istotną rolę odgrywa również wyposażezabawki, sprzęty i pomoce naukowe. Nawet kolorystyka i aranżacja wnętrz ma wpływ na poziom kształcenia i samopoczucie.

Kadra wychowawcza powinna cechować się merytorycznym przygotowaniem, ale też empatią, cierpliwością oraz miłością do dzieci. To rodzice i właśnie nauczyciele jako pierwsi kształtują charakter dziecka. Odpowiedzialność za to, na kogo wyrośnie leży zatem po obu stronach. Poprawnie przeprowadzone nauczanie poprzez zabawę wymaga wysokich umiejętności i odpowiedniego podejścia. Wspólne zabawy nie mogą wykluczać żadnych dzieci, a wymyślenie atrakcyjnego sposobu, aby zadowolić wszystkich nie jest wcale proste.

 

 

Dla dzieci wszystko!

Wszystkie te warunki spełnia obecnie przedszkole w Dłutowie. Beneficjent wybudował nowoczesny budynek przedszkolny dzięki pozyskaniu dofinansowania ze środków unijnych. Przez ponad rok trwały roboty budowlane i prace modernizacyjne. Należało do nich odpowiednie przygotowanie terenu pod budowę, wyremontowanie części istniejącego budynku oraz postawienie całkiem nowego obiektu. W efekcie powstało przyjazne przedszkola aż dla 125 maluchów!


W budynku znajduje się 5 sal dla dzieci o powierzchniach około 70 m2 z dostępem do osobnych łazienek. Te zaś są przystosowane do specyficznych potrzeb dzieci. Każde przedszkole musi posiadać odpowiednie zabawki i pomoce dydaktyczne. Wszystkie klasy wyposażono w nowoczesny sprzęt, taki jak tablica interaktywna, a nawet laptop czy tablet. Zajęcia muzyczne i rytmiczne odbywają się w specjalnej, dodatkowej i przestronnej sali. W nowym budynku znajduje się również w pełni wyposażona kuchnia odpowiadająca wyśrubowanym standardom higieny.

Całkowity koszt stworzenia tego przyjaznego dzieciom miejsca to prawie 3,5 miliona zł. Beneficjent uzyskał dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego w kwocie około 1,5 miliona zł.

 

 

Zainteresował Cię ten wpis? Podziel się wiadomościami:
  • rpo5
  • rpo6
  • rpo7
  • instagram

 

rpo8

 

 

 

 
Top