Przedszkola na start!

Data publikacji: 14.06.2018 r.

 

przedszkola-1

Przedszkola na start!

Zarówno tym, którzy posiadają dzieci, jak i tym którzy ich nie mają, nie trzeba mówić jak ważne jest dbanie o ich właściwy rozwój. Wiadomo - "czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci". Dlatego też my, oczywiście za pomocą środków z RPO WŁ 2014-2020, stawiamy na edukację na wysokim poziomie już od przedszkola - właśnie trwa nabór wniosków na ten cel.

 

Nie taka mała Akademia Przedszkolaka

W Szkole Podstawowej w Modlnej na terenie gminy Ozorków, dzięki wsparciu ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020, został zrealizowany projekt „Mała Akademia Przedszkolaka”. Dzięki ponad 150 tys. zł dotacji dzieci mogą się cieszyć nowymi zabawkami, którymi bawią się w wyremontowanych pomieszczeniach. Również nauczyciele dostali nowe "zabawki" w postaci tablicy multimedialnej i zestawu komputerowego, które umożliwiają prowadzenie ciekawszych zajęć. A propos zajęć - najważniejszym efektem projektu był właśnie udział 4, 5 i 6-latków w jak największej ilości dodatkowych zajęć. Terapia pedagogiczna, grafomotoryka, gimnastyka korekcyjna, miały za zadanie wspierać aktywność, ciekawość i samodzielność przedszkolaków z Modlnej i okolic. Szczególnie interesujące były zajęcia z grafomotoryki, które nie miały jednak nic wspólnego z grafomaństwem. Wręcz przeciwnie - dzięki ćwiczeniom, w ramach których wykonywane są drobne i bardzo precyzyjne ruchy, dzieci nie mają problemów z szybkim i czytelnym pisaniem. Zresztą wystarczy spojrzeć na te skupione i radosne buzie.

 

przedszkola-2

 

Przedszkole marzeń?

Taki cel postawili sobie samorządowcy w Szadku, realizując projekt właśnie o takim tytule. Bardzo duży projekt należałoby dodać, ponieważ pochłonął prawie 1,4 mln zł - na szczęście fundusze unijne z RPO WŁ pokryły 85% tej niebagatelnej kwoty. Dzięki nim udało się wyremontować i wyposażyć pięć pracowni oraz utworzyć dwa oddziały przedszkolne dla aż pięćdziesięciorga szczęśliwych dzieciaków. Tym bardziej, że podobnie jak w Modlnej, otrzymały nowe zabawki i interesujące pomoce dydaktyczne, które sprawiają iż pobyt w przedszkolu jest jeszcze fajniejszy. Nie mogło także zabraknąć nowych zajęć - warsztaty plastyczne, teatralne, muzyczne i taneczne, cieszą się dużym zainteresowaniem zarówno dzieci jak i rodziców. Do tego logopedia, gimnastyka korekcyjna - nie ma czasu na nudę. Chyba rzeczywiście udało się stworzyć wymarzone przedszkole.

 

Nasze małe przedszkolaki z Konstantynowa Łódzkiego

„Zasługują na jak najlepsze warunki” - takie zdanie na pewno przyświecało autorom projektu zrealizowanego przez gminę Konstantynów Łódzki. Ponad 400 tys. zł dotacji zostało dobrze wydane - pomieszczenia i sale dydaktyczne przystosowano do potrzeb małych dzieci, zakupiono wyposażenie w postaci mebli, zabawek, pomocy dydaktycznych oraz sprzętu multimedialnego. Utworzone zostały dwie grupy liczące 45 bardzo aktywnych 3 i 4-latków, które uczestniczyły także w zajęciach dodatkowych - m. in. sportowych, rytmice, logopedii. Aż by się samemu chciało znowu wrócić na chwilę do przedszkola.

To oczywiście nie jest możliwe, ale w ramach ogłoszonego niedawno naboru wniosków mamy prawie 15 mln zł, właśnie na to żeby przedszkolaki z naszego województwa nie musiały „zazdrościć” kolegom i koleżankom z Ozorkowa, Szadku i Konstantynowa Łódzkiego. Jeżeli zatem prowadzicie przedszkole, nieważne czy jako gmina czy jako firma, chcecie np. stworzyć nowe miejsca i rozszerzyć ofertę zajęć, nie czekajcie tylko przygotowujcie wnioski - macie na to czas do 13 lipca. Dotacja to nawet 85% kosztów kwalifikowalnych projektu! Tylko pamiętajcie żeby zwrócić szczególną uwagę na kryteria oceny – jest ich sporo, a już złożonego wniosku nie można uzupełniać!
Dlatego, jeżeli macie pytania i wątpliwości pamiętajcie, że konsultanci Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich są po to, żeby Wam pomagać! Wszystkie namiary na nich znajdziecie w tym linku.

 

 

Zainteresował Cię ten wpis? Podziel się wiadomościami:
  • rpo5
  • rpo6
  • rpo7

 

 

rpo8

 
Top