SLIDER

SLIDER (11)

Jeśli jesteś beneficjentem Funduszy Europejskich i zrealizowałeś ciekawy projekt, już dziś możesz zgłosić się do ogólnopolskiej akcji  Dni Otwartych Funduszy Europejskich (DOFE), koordynowanej przez Ministerstwo Rozwoju we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Łódzkiego. Wystarczy, że od 18 do 21 maja 2017 r. otworzysz swoją siedzibę albo udostępnisz za darmo lub ze zniżką to, co oferujesz na co dzień.

Dołącz swój pomysł do prawie 1000 wydarzeń w całej Polsce. Wyróżnij się jako lider zmian. Zyskaj nowych klientów. Relacje z najciekawszych projektów będę pokazane w mediach.

DOFE to największe wydarzenie dla projektów europejskich w Polsce.

Prawie 1000 wydarzeń i 220 tysięcy odwiedzających w całym kraju przez cztery dni maja. Wszystko dzięki beneficjentom, którzy otwierają wtedy drzwi swoich projektów, oferują zniżki, darmowe wejścia lub po prostu prezentują projekty zrealizowane dzięki środkom unijnym. Ubiegłoroczna  edycja zwyciężyła w konkursie European Public Communication Award na najlepszą europejską kampanię publiczną
w 2016 r.

Dni Otwarte skupiają przedsiębiorczych i dynamicznych beneficjentów. Dołącz swój pomysł i stań się jednym z nich. Pokaż sąsiadom, całej Polsce to, co zrobiłeś dzięki Funduszom Europejskim!
W 2017 r. IV edycja DOFE będzie organizowana od 18 do 21 maja.

Beneficjentom, którzy „otworzą swoje projekty” zostanie zapewniona:

 • profesjonalna promocja akcji w telewizji, w Internecie i radio,
 • funkcjonalna strona internetowa promującą akcję z wyszukiwarką oraz mapą wydarzeń,
 • pakiet darmowych materiałów promocyjnych dla każdego wydarzenia,
 • pomoc w opracowaniu koncepcji wydarzeń,
 • obecność najciekawszych wydarzeń i atrakcyjnych projektów w mediach.

Wystarczy, że udostępnisz swoją codzienną ofertę za darmo lub ze zniżką albo zaprezentujesz swoją siedzibę lub projekt w ciekawy sposób. Nie musisz organizować wielkiego, spektakularnego eventu. Według odwiedzających najciekawsza w Dniach Otwartych jest możliwość zobaczenia zaplecza miejsc, do których na co dzień nie można wejść.

Potraktuj uczestnictwo w DOFE jako inwestycję. Udział w tak dużej i popularnej akcji często owocuje nawiązaniem nowych kontaktów z potencjalnymi klientami i kontrahentami.

Jak zgłosić wydarzenie do akcji?

Zgłoszenie do akcji jest proste i odbywa się drogą elektroniczną. Zanim to zrobisz, odpowiedz na pytania:

 1. Czy jesteś beneficjentem projektu dofinansowanego z Funduszy Europejskich?
 2. Czy twój projekt oraz koncepcja wydarzenia wpisuje się w założenia akcji? Zasady możesz sprawdzić w regulaminie.

Jeżeli odpowiedź na pytania brzmi „TAK”, gratulujemy! Ta akcja jest właśnie dla Ciebie! Zgłoś swój projekt i wygraj w plebiscycie na najciekawsze wydarzenie!
Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie internetowej Organizatora.

Zgłoszenia są zbierane do 18 kwietnia.

Plebiscyt – jak to działa?

Spośród projektów zgłoszonych do DOFE wybierane są te najciekawsze. Jeśli chcesz, by o Twoim wydarzeniu mówiono w telewizji i radiu, już dziś pomyśl, jak możesz się wyróżnić!

Ogólne zasady uczestnictwa Beneficjentów Funduszy Europejskich w akcji promocyjnej pn.: „Dni Otwarte Funduszy Europejskich” dostępne są w regulaminie.

Jeśli lubisz robić zdjęcia lub nie jest Ci obca obsługa kamery, a przy tym dostrzegasz pozytywne zmiany wokół siebie, które nastąpiły w ostatnich latach za sprawą Funduszy Europejskich – mamy coś specjalnie dla Ciebie!

Zapraszamy do udziału w konkursie „Mam oko na Projekt 2017”. Czekamy na zdjęcia oraz filmiki - nie dłuższe niż 3 minuty - prezentujące dofinansowane projekty, z/realizowane na terenie jednego z trzech powiatów województwa łódzkiego (linki prowadzą do strony "Mapa Dotacji", na której znajdziesz listę projektów z poszczególnych powiatów):
1. powiatu piotrkowskiego (w tym m. Piotrków Trybunalski)
2. powiatu łęczyckiego
3. powiatu sieradzkiego.

Centrum miejscowości, w której mieszkasz lub odwiedzasz, przeszło generalny remont? Znasz firmę, która zakupiła nowoczesny sprzęt lub zaprezentowała swój produkt na międzynarodowych targach? A może zdobyłeś certyfikat zawodowy, który ułatwił Tobie awans lub zdobycie wymarzonej pracy? Jeśli zdarzyło się to dzięki środkom unijnym, pokaż nam to na zdjęciu lub filmiku!

Zwycięzców najciekawszych prac – wybranych przez kapitułę konkursową, a także społeczność na Facebooku – nagrodzimy atrakcyjnymi nagrodami, które wręczymy podczas Dni Otwartych Funduszy Europejskich między 19 a 21 maja br.

Nie zwlekaj! Na zgłoszenia czekamy tylko do 28 kwietnia br.

Zapoznaj się z Regulaminem konkursu i wypełnij formularz zgłoszeniowy. Śledź nas także na Facebooku i dołącz do wydarzenia, aby na bieżąco być informowanym o przebiegu Konkursu.

Wszelkie pytania można przesyłać na adres promocja.rpo@lodzkie.pl.

wtorek, 21 marzec 2017 12:36

Rusza konkurs RegioStars 2017!

 

Rusza kolejna edycja konkursu RegioStars na najlepsze projekty dofinansowane ze środków Unii Europejskiej!
Celem konkursu jest prezentacja dobrych praktyk,  wyróżnienie oryginalnych i innowacyjnych projektów, które będą inspiracją dla pozostałych regionów UE.
W 2017 r. roku nagrody będą przyznawane w pięciu kategoriach:

 1. Smart Specialisation for SME innovation (Inteligentne specjalizacje dla innowacyjności MŚP),
 2. Energy Union: Climate action (Unia Energetyczna: działania w dziedzinie klimatu),
 3. Women Empowerment and Active Participation (Równouprawnienie kobiet i ich aktywny udział w życiu publicznym),
 4. Education and training (Edukacja i szkolenia),
 5. CityStars: Cities in Digital Transition (Gwiazdy wśród miast. Miasta w cyfrowej transformacji).

Aby wziąć udział w konkursie, należy do 10 kwietnia br. przesłać wypełniony formularz zgłoszeniowy, znajdujący się na stronie internetowej Organizatora.
Serdecznie zachęcamy do udziału w konkursie!

pdfPlakat RegioStars 2017963 KB

pdfPocztówka RegioStars 2017417.21 KB

Informacje o spotkaniu

Zapraszamy do udziału w pierwszym w 2017 r. spotkaniu z cyklu „Innowacyjna firma. Wsparcie dla przedsiębiorców z Funduszy Europejskich”.

W trakcie spotkania eksperci z instytucji przyznających unijne wsparcie przedstawią Państwu:

 • kompleksową ofertę wsparcia z Programu Inteligentny Rozwój dla innowacyjnych inwestycji na każdym etapie rozwoju firmy: od startupu, poprzez działalność badawczo-rozwojową, przygotowanie do wdrożenia, inwestycje produktowe, na działaniach powdrożeniowych kończąc,
 • inne źródła wsparcia dla innowacyjnych firm m.in. z programów regionalnych,
 • korzyści płynące z innowacyjnego podejścia do biznesu oraz możliwe formy zawiązywania partnerstw pomiędzy biznesem a nauką.

W drugiej części spotkania, odbędą się indywidualne konsultacje z ekspertami z instytucji przyznających wsparcie m.in.: Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, Banku Gospodarstwa Krajowego, PFR Ventures, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Krajowego Punktu Kontaktowego ds. Instrumentów Finansowych Programów Unii Europejskiej. Odpowiedzą oni na Państwa pytania dotyczące oferty i możliwości wsparcia dla przedsiębiorców.

Z uwagi na to, że liczba miejsc jest ograniczona, o udziale w spotkaniu decyduje kolejność zgłoszeń.

Wszystkich zaintresowanych udziałem prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego.

Wszystkich którzy będą zainteresowani tematyką, a nie będą mogli uczestniczyć w spotkaniu, zapraszamy na transmisję on-line, która w trakcie wydarzenia będzie dostępna na stronie: www.funduszeeuropejskie.gov.pl/transmisja

Dla kogo

Spotkanie skierowane jest do firm.

Miejsce

Bionanopark, ul. Dubois 114/116, 93-465 Łódź.

zdjecie Parku

Organizator

Ministerstwo Rozwoju, Pl. Trzech Krzyży 3/5, 00-507 Warszawa, e-mail: spotkaniaregionalne@mr.gov.pl.

Partnerzy spotkania

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, PFR Ventures, Bank Gospodarstwa Krajowego, Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego, Krajowy Punkt Kontaktowy ds. Instrumentów Finansowych Programów Unii Europejskiej, Bionanopark, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Krajowy Punkt Kontaktowy ds. Instrumentów Finansowych Programów Unii Europejskiej.

Link bezpośredni do informacji na stronie internetowej organizatora

Seminarium pn.: LEVEL UP – BON ZŁAP „Zmieniamy Łódzkie z Funduszami Europejskimi – szkolenia i doradztwo w nowej odsłonie”

Kiedy?

17 marca 2017 r.

Gdzie?

„EC1 Łódź — Miasto Kultury”
Łódź, ul. Targowa 1/3, 90-022 Łódź

Dla kogo?

DLA PRZEDSIĘBIORCÓW:
Zainwestuj w siebie i swoich pracowników! Dzięki pieniądzom unijnym będzie to możliwe. Aż 83 miliony zł w regionie łódzkim przeznaczone są na podniesienie kwalifikacji w tym min. na szkolenia, doradztwo, studia podyplomowe.
Przyjdź na seminarium, a dowiesz się wszystkiego!

DLA FIRM SZKOLENIOWYCH:
Masz firmę szkoleniową? Nie czekaj i działaj!
Zarejestruj się w Bazie Usług Rozwojowych (BUR). Masz niepowtarzalną szansę, żeby podczas seminarium skorzystać z mobilnego punktu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości i wpisać swoją firmę do BUR. Dzięki temu będziesz mógł szkolić pracowników firm z województwa łódzkiego, w ramach Podmiotowego Systemu Finansowania.
Jeżeli nie dokonałeś jeszcze rejestracji w Bazie Usług Rozwojowych chcielibyśmy Cię zachęcić do skorzystania z mobilnego punktu rejestracji, który będzie działać równolegle do seminarium. Konsultanci PARP będą do Twojej dyspozycji w EC1 i pomogą w uzupełnieniu formularza rejestracyjnego (Karta Podmiotu) oraz dokonają na miejscu weryfikacji danych. Daje to możliwość uzyskania wpisu do Bazy Usług Rozwojowych w ciągu jednej wizyty. Dzięki rejestracji w Bazie z pomocą konsultantów PARP zaoszczędzisz czas i wyjaśnisz wszelkie wątpliwości dot. funkcjonowania Bazy Usług Rozwojowych.  Zgłoszenia chęci skorzystania z mobilnego punktu rejestracji należy dokonać niezależnie od zgłoszenia na seminarium wysyłając e-mail na adres: mobilny_uslugirozwojowe@parp.gov.pl. Z przyczyn organizacyjnych liczba miejsc jest ograniczona.

A ponadto…

Podczas seminarium będzie można skorzystać z bezpłatnych konsultacji z zakresu Funduszy Europejskich, dowiedzieć się czym jest Podmiotowy System Finansowania, gdzie pozyskać bony rozwojowe dla siebie i dla swoich pracowników, poznać historie beneficjentów, którzy skorzystali z Funduszy Europejskich, a na koniec do działania zmotywuje Dorota Wellman.
Już teraz zarejestruj się i przyjdź na seminarium.

Udział jest bezpłatny.

Organizatorem wydarzenia jest Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego.

 

REKRUTACJA ZAKOŃCZONA!


Top